Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do #rozowepaski no i w sumie #niebieskiepaski tez. Czy jeżeli różowy bierze tabletki, to stosujecie też w tym samym czasie prezerwatywy? Mój różowy bierze tabletki, i mówi ze one bardzo dobrze zabezpieczają, i nie trzeba dodatkowo gumek. Ja natomiast w 90% i tak używam, bo jednak mam pewne obawy. Słusznie? Czytałem różne artykuły itp. ale chciałbym się dowiedzieć od rzeczywistych osób które w ten sposób korzystają. Co o tym myślicie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 64
@jak_wdupieweza: czemu współczujesz? Ze względu na zaburzenia hormonalne biorę tabletki od kilku lat i znacząco podniosły komfort mojego życia oraz szansę na ciążę (to według mojej endokrynolog). Nie wróciłabym za nic do życia na hormonalnym rollercoasterze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Paranoik: Osobiście też mam taką obawę.
I to nie jest niewiedza z zakresu biologii, bo doskonale wiem jak działa antykoncepcja, lecz to wcale mnie nie uspokaja.
Ginekolog mi mówił, że przy braniu tabletek mam 0,000000001% szansy na ciążę.
Ale to WCIĄŻ jest szansa.
Kompletnie Cię rozumiem kolego.

Zaakceptował: kwasnydeszcz}

@jak_wdupieweza: a widzisz, mi za każdym razem ginekolog mówił, że jak przerwa, to na dłużej (brałam dobrych kilka lat z powodów zdrowotnych). Organizm do tabletek przystosowuje się trzy miesiące, wtedy łapie pełną równowagę, podobnie po odstawieniu. Miesiąc przerwy tylko go rozpiernicza w tym układzie, przeczytaj ulotkę, sama wywnioskujesz i skonsultuj jeszcze z kimś, bo to przedziwna teoria z tym odstawianiem.
@kasiknocheinmal: dziwne:) wiec jeden gada jedno a inny lekarz jeszcze coś innego. Nie odczuwam z tego powodu żadnych powikłań, ale tez nigdy nie miałam problemów z hormonami i u mnie odbywa się wszystko regularnie od pierwszej miesiaczki. Może dlatego ja mam polecone coś innego i ty również.
@AnonimoweMirkoWyznania: słusznie, lepiej mieć 2 zabezpieczenia, to w większości eliminuje ewentualny błąd. No i lepiej ufać tylko sobie w tych sprawach ;) ogólnie branie takich tabletek jest imo słabe, niszczy gospodarkę hormonalną, po co się tym truć? I tabletki nie dają 100% zabezpieczenia, nie słuchaj ignorantów.
tak, pewnie ci nie wspomniała ze zapominała, albo brała nieregularnie XD

Kiedyś z kumpela (która ma tez już 2 dzieci gadałam) to okazało się ze:

@jak_wdupieweza: widzisz, sam podałeś znakomity przykład, dlaczego warto stosować też gumę! Bo tego, że źle laska bierze te tabletki to raczej OPowi partnerka nie powie bo moze być za głupia i sama w sumie nie wie, że robi to źle. Mało która czyta ulotki... I to
@SpokojnyPan: no tak, przeciez ja nigdzie nie napisalam zeby jej nie stosowac. podczas dni plodnych, wahan stanu zdrowia powinno sie zawsze stosowac dodatkowa metode. dobrze gadasz. lepiej zalozyc gume i zmniejszyc szanse na dziecko niz potem miec wpadke...
no chyba ze jak jestes razem to liczysz sie z tym, ze mozesz miec dziecko i nie robi ci to roznicy
@AnonimoweMirkoWyznania: niee, to bez sensu. Skuteczność antykoncepcji przy większej ilości metod niż jedna się mnoży. Jeżeli skuteczność prezerwatywy przy typowym użyciu* to 82%, a skuteczność tabletek przy typowym użyciu* to 91%, to skuteczność metody łączonej to 74,62% - jak widać mniej niż prezerwatywy czy tabletki oddzielnie. Nie warto ryzykować, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się to bezpieczniejsze.
Tzn. słyszałem też, że niektórzy stosują inne podejście, czyli sumują skuteczności antykoncepcji,
@jak_wdupieweza: straszne głupoty piszesz z tymi przerwami, przepis na rozwalenie gospodarki hormonalnej. Współczesne tabletki antykoncepcyjne mają bardzo małe dawki hormonów, stary i powielany mit.

prof. Grzegorz Jakiel, ginekolog: Przede wszystkim o tym czy możemy przyjmować tabletki antykoncepcyjne i jak długo decyduje ginekolog. Miejmy na uwadze jednak fakt, że nowoczesne preparaty są bezpieczne w czasie długotrwałego stosowania, więc nie ma konieczności robienia przerw. Ich przyjmowanie pod kontrolą lekarza może trwać wiele lat.