Wpis z mikrobloga

przestaw samplowanie na 3.2MSPS


@Stachu06: Mierzyłem dongla na radiotesterze i optymalne jest samplowanie defaultowe 2,4 przy 3,2 znacznie pogarsza się s/n ratio
  • Odpowiedz
@pierzak: No więc tak, mój SDR - najtańszy chiński niebieski dongle zachowuje się bardzo różnie w zalezności od odbieranych częstotliwości. Ale generalnie samplowanie 3,2Msps powoduje że staje się tępą i głuchą dzidą. W zależności od pasma (sprawdzałem 30/450/850MHz)raz jest lepiej przy samplowaniu 2,8 a raz przy np. 1,4, majtanie suwakami LNA/mixer/VGA gain przynosi różne skutki w zależności w jakim paśmie jesteśmy, np. przy 30MHz suwak mixer nic nie wnosi a
pacuja - @pierzak: No więc tak, mój SDR - najtańszy chiński niebieski dongle zachowuj...

źródło: comment_bOAlOeO7gPi8xw012Qw6fNMwroBFDm6a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pacuja: czyli bez pomiarów nie podchodź. kiedyś też będę miał taki sprzęt i sobie pomierzę, a póki co próbuję stroić na czuja bandpass @137MHz i nawet jakieś zbocza widać, mimo że generator szumu jeszcze mi nie przyszedł xD
  • Odpowiedz
@pierzak : bez miernika trzeba stroić na słuch - najpierw znajdujemy jakąś nośną w interesującej nas okolicy, potem ustawiamy samplowanie tak, żeby jak najmniej śmieci łapało z komputera, potem na słuch suwaki od wzmocnienia poszczególnych stopni.
Jak już się wystroi SDRa to polecam wtyczkę skanera kanałów : http://rtl-sdr.ru/page/skaner-poisk-novyh-chastot ja tym skanerem wyłapuje kanały gdzie się gada a potem wrzucam je na normalny skaner unidena.
  • Odpowiedz