Wpis z mikrobloga

Mam linux minta i programuję w eclipse. Chcę zająć się backendem w java, ale chcę też ogarnąć front end, aby sobie rzutować wyniki na przeglądarce. Jaki serwer powinienem był zainstalować, żebym mógł jakoś obserwować moje postępy w projektach? Czy mogę jakoś z Eclipse powiązać GitHuba? (W visual studio dało radę). Ewentualnie jakie są oferty odpłatnego wynajęcia serwerów pod projekty, które będą działały dla javy?
Rozumiem, że komunikacja pomiędzy backendem w java, a front endem w React lub Angularze odbywa się poprzez REST API?

#programowanie #java
  • 12
@Paczek_w_masle: Z jednej strony chcę widzieć wyniki swojej pracy w postaci finalnej pracy, co zrobiłem do danego etapu. Czyli powiedzmy system CRUD, który mogę obsłużyć na przeglądarce. Do tego chcę mieć możliwość ewentualnego wrzucania swoich projektów na Gita. Na windowsie to wszystko było dużo prostsze. Obecnie potrzebuję słół kluczowych, które nakierują mnie na odpowiednie podejście i instalację odpowiedniego oprogramowania.
Na windowsie to wszystko było dużo prostsze.

@KorelacjaProkrastynacji: tak średnio. Poprostu jeszcze nie znasz możliwości linuksa. Sam zobaczysz, że jak już wiesz co możesz zrobić to zrozumiesz elastyczność tego systemu.

Co do sedna problemu: czemu nie postawisz sobie tego lokalnie?

Jeśli jednak chcesz to na zewnątrz to są co najmniej dwie opcje:
* masz zdalne repo, podpinasz je do heroku. Wszystko co wepchniesz ma brancha master będzie z automatu pojawiało się
@KorelacjaProkrastynacji:

Musisz mieć mavena, chyba że eclipse wspiera spring boota.

Wchodzisz tutaj: https://start.spring.io/ i generujesz projekt. Pobierasz go i masz gotowy szablon aplikacji.
Potem w linii komend w folderze aplikacji:
mvn spring-boot:run
I już. Ew w eclipse pewnie maina wystarczy odpalić.

Tak wystawiasz Resta. Nie pamietam już jak się serwuje htmle. Tu coś jest.
https://stackoverflow.com/questions/33925712/spring-boot-add-html-and-javascript

No i tyle w sumie. Masz gotowe hello world.
@Ewentualnie: @Paczek_w_masle: Czyli co jest takim dobrym uniwersalnym serwerem lokalnym, która sprawia, że deweloperzy back endu czy front endu mówią- to oprogramowanie to jest must have jakie trzeba mieć na systemie?
Maven czy Tomcat? Oczywiście cały czas mówię o możliwości odpalenia wirtualnego serwera obsługującego aplikację javy i frontend? (Chociaż ten front end, pewnie może działać niezależnie od backendu, skoro porozumiewa się z aplikacją postawiona na serwerze poprzez porty).
@KorelacjaProkrastynacji: nie wiem dokładnie jak z frontendem bo tym sie nie zajmuje, a Maven jest do zarzadzania dependencjami XD. Takze tomcat, ewentualnie jak chcesz to mozesz jbossa a frontend na pewno da sie na tym postawić. Dziwię sie ze nie chcesz korzystać z spring boota. Chyba kiedyś robiłem cos takiego ze frontend odpalalo sie przez npm a gateway juz rozdzielal ruch gdzie co mialo iść
@Ewentualnie: Jeszcze nie wiem dokładnie co chcę robić w front endzie. Patrzę się po prostu na oferty pracy i react i angular często się przewijają. Sam front end według mnie, znając podstawy html i css to już jest tylko kosmetyka. Jednakże widzę, że firma do której planuję uderzać (mają ciągle rekrutację) ma podane w przydatnych umiejętnościach springa, to może w tę stronę pójdę. Przeczytałem na szybkości o mavenie i myślę, że
@KorelacjaProkrastynacji: Maven to podstawa ogarniesz co to jest w 30 min generalnie zamiast dodawac samemu jara np junita, czy jakiejkolwiek innej biblioteki to dodajesz w pliku pom.xml prosty wpisik i maven sam Ci go juz sciaga i dodaje do dependecji takze to jest must have, co do springa to ja bym na Twoim miejscu nie zaglebial sie jakos bardzo. Co do frontendu to w nim góruje java script i jak umiesz