Wpis z mikrobloga

@powersephr: najbardziej polecana dla poczatkujacych jest falista albo nimfa. zalezy czego wymagasz - czy bardziej zabawnego ptaka, czy takiego ktory mocno sie z Toba zzyje i bedzie chcial drapania po glowie itp.
klatka jak najwieksza, minimum to 2x szerokosc skrzydel ptaka, dosc wysoka (moze 70-100cm byloby dobrze). papudze nalezy zapewnic duzo roznych zabawek i roznej grubosci żerdzi. jedzenie: dobrze byloby nauczyć ptaka jesc granulat, udalo mi sie znalezc nawet w polsce
@powersephr: hm, co do falistych to są raczej towarzyskie, ale jeśli kupisz jednego to raczej sie szybciej oswoi. i duzo zabawek pomaga zmiesc godziny bez czlowieka w domu. im inteligentniejszy ptak, tym gorzej znosi rozstanie
@misiafaraona:

Cuddly, outgoing and comical are just three reasons why the cockatiel is the No. 1 pet bird in America.

It is certainly good as a “watching only” pet, especially if kept in pairs or in a colony, but it’s easily hand tamed and can become a loyal, loving little friend to a patient owner.


pierwsze o nimfie, drugie o falistej
@powersephr: wszystkie papugi są ptakami stadnymi, jeśli wiesz że nie będziesz w stanie zapewnić im dużo czasu(kiedy długo będzie sama w domu) to lepiej wziąć parkę, bez względu na gatunek. A co do wyboru gatunku to polecam kanał na yt PAPUZIA TELEWIZJA. Pan objaśnia zalety różnych gatunków, jakie są rodzaje odchowu, jak dobrać klatkę itd... Myślę że taka wiedza na początek wystarczy :).
A z książek to jedyna w PL(nie wiem