Wpis z mikrobloga

@Hjuman: Od zawsze "Each Boarding Pass must be printed and presented on an individual A4 page or accessed via the Ryanair app ." takie są warunki. Czy jesteś jedną z tych osób które nie czytają umów?
@wrzesien: czekaj, jeszcze raz: leciałem w styczniu ostatnio, karta pokładowa w formie pdf wystarczyła. tak jak wystarczała przez ostatnie 3 lata (od kiedy mam smartfona, lol). więc się pytam, czy się przez ostatni miesiąc tak drastycznie zmieniło w Ryanair, że przykręcają śrubę i zaczynają odrzucać zwykłe pdfy, czy to wy sprzedajecie jaką propagandę popartą regulaminem? Zna ktoś kogoś, kto został zmuszony do dopłaty kilkudziesięciu euro za brak karty pokładowej, bo miał
@wrzesien: tak szczerze, to od was się dowiedziałem o tym punkcie w zapisie. latam tylko służbowo. służbowo, co znaczy, że nie ja kupuję i płacę za bilety, tylko administracja/ biuro podróży. ja tylko na początku zamawiam połączenie i dostaję na samym końcu kartę pokładową w pdf do druku.
teraz: przerzucam tego pdfa do telefonu (nie lubię marnotrawstwa papieru) i lecę. Obsługa Ryanair widzi ten pdf 3 razy: przy bagażach, na bramce
@Hjuman: Wielokrotnie spotykałem się z sytuacją że żeby przyspieszyć boarding jeden gość łaził po kolejce i sprawdzał dowody jeszcze przed otwarciem bramek i odhaczał ludzi mażąc im jakiś losowy ustalony znaczek na karcie pokładowej, co by zrobił ze smartfonem? :)
@kyaroru: zawsze tylko patrzył w ekran telefonu, który pokazywałem i szedł dalej. ale może to związane było z dwoma bagażami kabinowymi, ja zawsze tylko z jednym, tym mniejszym latałem