Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę. Znalezisko o tym, jak w Legnicy jakaś baba żądała wyproszenia kobiety w hidżabie z autobusu, bo jej to przeszkadza i w komentarzach zachwyt wykopków, że fantastycznie się zachowała, bo my tu takich ludzi nie chcemy.
Wstyd mi i tyle, że ktoś wiedząc, że jestem Polką pomyśli, że jestem taka jak wy. Bo za granicą ludzie już pytają czy to prawda, że w Polsce jest tak biednie i niebezpiecznie. I dla mnie to jest żaden powód do dumy. Jeśli ktoś się cieszy, że jego kraj jest postrzegany jako miejsce, w którym można dostać #!$%@? za nieodpowiedni kolor skóry, to może niech się zastanowi tak z dziesięć razy nad sobą.
#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazprawakow
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wotto: Niezależnie jaki mamy kolor skóry, jedno jest pewne – wszyscy współcześnie żyjący ludzie należą do jednego gatunku. Choć… nie wszyscy w równym stopniu.
@whiteglove: nie ładnie usuwać nie wygodne komentarze :)
  • Odpowiedz
@whiteglove: Rasizm kojarzy się z segregacja rasową i innymi mrocznymi kartami historii ludzkości. W imię walki z przeszłością zaczęto więc walczyć z faktami. Niemniej trzon rasizmu jest neutralny światopoglądowo – to po prostu podział uwarunkowany obserwacjami natury antropologicznej i wcale nie musi iść za nim dyskryminacja. Zrozumienie różnic nie jest przecież grzechem, jest nim raczej zacieranie prawdy w imię jakichś politycznych interesów.
  • Odpowiedz
@whiteglove za to jak na razie mozesz sobie isc spokojnie na sylwestra pod chmurka albo na jarmark swiateczny w tym niebezpiecznym kraju, a swiatowi ktorzy tak cie pytaja juz nie. No ale jak ktos jest worldwide jak pitbull tylko z polski c i z kompleksami to tego nie dostrzega xd
  • Odpowiedz
@whiteglove: z jednej strony racja, z drugiej cieszy, że jeszcze można otwarcie poruszać taki temat. Wszędzie na zachodzie jakby taka sytuacja miała miejsce, to babka dostałaby mandat, ale to jest jeszcze zrozumiałe. Najgorsze jest to, że jakbyś podjęła taki temat przy typowej niemieckiej rodzinie (że w ogóle ktoś nie toleruje muslimów i że to jest jakiś problem) to najpierw byłaby cisza, a potem zostałabyś wyproszona, bo o takich rzeczach się
  • Odpowiedz
Wstyd mi i tyle, że ktoś wiedząc, że jestem Polką pomyśli, że jestem taka jak wy. Bo za granicą ludzie już pytają czy to prawda, że w Polsce jest tak biednie i niebezpiecznie.


@whiteglove: z całym szacunkiem, ale chciałbym zapytać - co ty #!$%@?? a) krytykujesz stereotypy a sama nim ulegasz, brawo. Może czas dorosnąć i skończyć oglądać się na takie kwantyfikatory? B) już??? O #!$%@? jego była mać. To
  • Odpowiedz
@whiteglove: ale u tych #!$%@? to Polkę by nie tyle wypraszali z autobusu za brak burki co skazali na wiezienie/ukamieniowanie wiec skoro oni u siebie wymagają to i my możemy u siebie
  • Odpowiedz