Wpis z mikrobloga

#arduino Mirki ktoś by był zainteresowany klonem arduino opartym o Atmega1284p ? Będę miał parę sztuk z prototypów do oddania za niedługo. Są fajne bo w przeciwieństwie do Uno mają 16kB RAMu więc można naprawdę skomplikowane projekty robić. 16 wejść/wyjść cyfrowych i 8 analogowych, niski profil i port microusb, spi i2c itd.. Projekt mojego autorstwa, cena będzie około 50zł ale parę sztuk dla osób z tagu #arduino zarezerwuje :)
Pobierz Kyokub - #arduino Mirki ktoś by był zainteresowany klonem arduino opartym o Atmega128...
źródło: comment_bYB8bO8hdGRbvYbn7zbVhtKHvl5j3T9m.jpg
  • 7
@hitherto: No właśnie aż dziw bierze, że nie ma powszechnie dostępnych arduionoklonów na nim opartych. Sam jakiś czas temu szukałem bo mi pamięci nie starcza na moje programy. Zwłaszcza, że jest sporo tańszy niż 2560. Po co komu paredziesiąt I/O to ja nie wiem :) Zwłaszcza, że wszystko bardziej zzawansowane teraz jedzie po I2C/SPI. Bootloader już mam wytestowany i wszystko działa jak należy.
@Kyokub fakt że nie ma chyba dużo gotowych bootloaderów, ja pisałem taki co zgrywa z flasha po SPI nową wersję i uruchamia, a program sprawdza i ewentualnie ściąga kolejną z netu zapisując na tym flashu. To kolejny plus tego uC że można ustawić dużo pamięci na bootloader.
@hitherto: @Kyokub: do 2560 można exram dorzucić i tam już chyba coś nawet do pół mega można adresować, także jak komuś zależy na ramie i 8kB mu nie wystarcza to sobie dorobi shielda do arduino mega. Niemniej 1284 też ciekawy procek. Kiedyś chciałem sobie kupić w dip40, ale ceny były zaporowe.