Wpis z mikrobloga

Witam. mam pytanko.

Mam sobie komponent: lista zadań na osobnym router link i muszę po te zadania robić zapytanie i te zadania przypisuję potem do data property w komponencie lista zadań. Problem jest taki, że chciałbym te zapytanie zapisać w akcji w storze (żeby mieć dostęp do tego calla powiedzmy z innego miejsca jeszcze.

Robie dispatch akcji fetch data w komponencie i zaraz potem podmieniam domyslna pusta tablice w data na getter tego requesta w storze(czy to w hooku created() czy beforeCreate()), to zanim call się skończy to renderuje się komponent z pustym data, który domyslnie ustawiam na [] i dupa, loopuje przez puste data i tyle.

Nie wiem w którym momencie powinienem robić zapytanie do api. Próbowałem przy starcie apki w main.js i tam w created(), ale też nie moge dostać tych danych dynamicznie

Moze pytanie troche noobskie ale dopiero ogarniam vue :P

Wydaje mi sie ze musze jakoś mieć pewność, że call się zakończy i state się zmieni w storze zanim wyrenderuje się komponent ?
#vuejs #naukaprogramowania #webdev
  • 2
  • Odpowiedz
@crine: Robisz dispatch akcji na poziomie beforeCreate() i getter zwracasz za pomocą computed i sobie nim operujesz. Nie ma potrzeby raczej przypisywać go do data. Mozesz przez niego loopować v-forem i computed i tak potem możesz wysłać jako propsy do child-kontenera
  • Odpowiedz