Wpis z mikrobloga

Wykopki pomocy !

Mam problem bo 19.10.2017 miałem stłuczke z babą z mojej winy, niewiele się stało spisaliśmy oświadczenie obeszło się bez policji, cały czas gadała, że samochód na gwarancji, że ASO itp. no trudno. W ten sam dzień kończyło się ubezpieczenie na samochód mój i jeden jego. Ubezpieczenie, tylko OC jest całe na ojca i ma jeszcze 2 inne samochody też na siebie, wszystko w tej samej ubezpieczalni RESO.

Po nowym roku znowu jebnąłem gościa w hak i cos mu tam pękł lekko zderzak. Gosc do mnie dzwoni, że za nowy oryginalny zderzak 1200 zł, chcemy to jak najlepiej rozwiązać, ja mu moge zaoferowac jakis hajs za to ale dziod i tak tego pewnie nie zrobi tylko chce kase. Na miejscu stłuczki proponowalem mu 400zł(bo wiecej za podklejenie i malowanie by nie wyszło nawet jakby kupił nowy za 180) ale nie chcial teraz dalej uważa że lepiej do ubezpieczalni bo liczy na to 1200.

W tym momencie nwm czy poprzednia stłuczka liczy się do wczesniejszego roku ubezpieczenia i czy to coś zmienia na to ile teraz mogłoby zniżek polecieć?
I pytanie czy lepiej pokryć to z ubezpieczenia czy kombinować z własnej kieszeni? Bo przez tą drugą stłuczke ubezpieczenie może byc juz duzo wieksze biorąc pod uwagę, że 3 samochody będą ubezpieczane (w poprzednim roku za kazdy jeden było płacone ok. 500zł).

Po pierwszej stłuczce pewnie stracił 10 do 20% i teraz by było pewnie też tak samo.
#ubezpieczenia #kolizja #samochody #wypadek
  • 5
@greeyk: jedna stłuczka wliczy się w tamten rok, druga w nowy. Mając na koncie 2 stłuczki, praktycznie pod rząd, może być bolesne płacenie ubezpieczeń na 3 fury ( ͡° ʖ̯ ͡°) no ale teraz nic nie zrobisz, trzeba będzie przeboleć i wydać wincyj pieniędzy. Jeśli kończy Ci się ubezpieczenie i chcesz sprawdzić, jaka będzie różnica w cenie, to podbij na priv, ogarniemy kilka towarzystw.
@greeyk: w każdym towarzystwie różnie to wygląda, ciężko określić jednoznacznie, często się przyjmuje, że za szkodę 10% w dół, ale też ma znaczenie to, czy szkoda była w tym roku, czy np. 4 lata temu, czy była jedna, czy pięć, itp. Musisz szukać w wielu miejscach i wybrać najtańsze (jeśli samo OC)/najkorzystniejsze (jeśli z AC)