Wpis z mikrobloga

Boże Mirki xD zmieniam po raz milionowy karmę mojemu psu.
W związku z tym, że przestudiowałam pod kątem alergii pokarmowych prawie wszystkie karmy dostępne na polskim rynku to chętnie podzielę się moimi odkryciami i spostrzeżeniami.
A i jak usłyszycie od weterynarza "jeśli kupy są w normie to nie zmieniajcie karmy" polecam zmienić weterynarza.
Mój pies załatwia się wzorowo, ale mimo to karmę Taste Of The Wild zastepujemy inną, bo mu wyszła wysypka.

Mój pies jest uczulony na:
-gluten (kukurydza, pszenica odpadają)
-kurczaka
-jajka
-wieprzowinę
-ślinę owadów
-kasza
-niektóre owoce
-niektóre warzywa

Jak ta karma nie będzie spoko to... Nie chce ktoś przypadkiem psa? XD

#psy #pies #karmy #karmpupilaodpowiedzialnie #pokazpsa
G.....i - Boże Mirki xD zmieniam po raz milionowy karmę mojemu psu.
W związku z tym, ...

źródło: comment_wqUBGuk4fiZRifTPjj7rvroqPN9kDCgz.jpg

Pobierz
  • 31
@zakoo nie wchodzi w grę, trudno zbilansować odpowiednio, drogo wychodzi i większości rzeczy mój pies nie może jeść surowych. Barf nie jest dla każdego psa, a ja nie będę siedzieć pół dnia przy kuchence gotując psu...
@zakoo policzyłam już, porządnej jakości mięso, dodatki itd dla psa ponad 30kg wychodzi cholernie drogo :p
Nie ma możliwości zmieszczenia się w 7zł dziennie :p no chyba że się karmi psa samymi podrobami.
@beefislife jestem prawie pewna że jest w niej jajko :/

Jak będę miała chwilę na znalezienie kaloryczności i pełnego składu to przemyślę to, najlepszą opcją składowo i cenowo jaką znalazłam to Brit Care Dog Endurance
@Wsciekle_piesci_meza brit ma bardzo spoko skład, w sensie ten konkretny, a Silver Wolf jest może dobrą karmą ale cena w porównaniu do ilości białka i kaloryczności mnie nie zadowala :p
Jak mnie kiedyś będzie stać na taką drogą karmę dla psiaka to mu ją kupię ;) ale na razie pies i tak przejada więcej pieniędzy niż ja, więc już nie mam na czym oszczędzać xD
@matra nie ważne ile on będzie kosztował, byle żeby nie przekroczyć kosztu dziennego żywienia psa wysokości 6,50 :p
Ja tu prowadzę skomplikowane obliczenia biorąc pod uwagę kaloryczność, białko, węglowodany, pochodzenie białka i węgli, alergeny, wszelkie dodatki do żywności itp :p
Generalnie mam kilku faworytów i będziemy testować :p
A w międzyczasie badania na trzustkę :p
@matra wiesz co, z luposanu dostawał takie suplementy przez jakiś czas i potem jeszcze z canvitu, ale to było w okresach, kiedy na około było mnóstwo psów które chorowały i kiedy on sam miał po kolei: zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie spojówek i zapalenie uszu, a poza tym nic nie dostaje, zresztą nie było też zalecenia od weterynarza żeby mu coś podawać tego typu :)
@Gothagami: 6,50 na miesiąc to masz dwie stówki. Dobra karma 12kg tyle kosztuje, a 30kg pies to 12kg na ok 1,5 miesiąca, może nieznacznie krócej, więc w tej cenie masz wybór olbrzymi. Jak masz tyle do przeznaczenia, to błagam, nie mów że Brit jest dobry xD
Zerknij sobie na Alphę Spirit, Carnilove, Simpsonsa 80/20 fish, Wolf of Wilderness, może Purizona. Popatrz też tu:
http://www.karmopedia.pl/category/karma-sucha/5-gwiazdek-suche/ i tu: http://www.karmopedia.pl/category/karma-sucha/4-gwiazdki-suche/ oraz na grafikę.
A
matra - @Gothagami: 6,50 na miesiąc to masz dwie stówki. Dobra karma 12kg tyle kosztu...

źródło: comment_m63n7AI9cNeQMJvV2poqMoIyLWkSal4P.jpg

Pobierz
@matra Alphę Jadł, Carnilove też, Wow i purizona też.

Karmopedia jest spoko żeby poglądowo spojrzeć na karmy, ale nie dokładnie bo ten konkretny Brit którego podałam jest dużo lepszy niż ten podany na stronie.
Najlepiej służyła mu do tej pory Brit Premium, Taste Of The Wild służy gorzej mimo, że jest teoretycznie lepsza, a Brit Care Dog Endunance jest absolutnie genialna pod względem składu: skład krótki, rzeczy w rozsądnej ilości, tania, dużo