Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 392
#starwars #miecze #saberforge i #pokazmorde

Od dziecka o tym marzyłem. Wszyscy zgodnie twierdza, że jestem na to za stary.

#!$%@?.

Od razu odpowiadam.
Miecz sprowadzałem z USA dokladnie www.saberforge.com . W Europie istnieje tylko jedna firma tworząca takie miecze na wysokim poziomie - www.jqsabers.com, jednak zazwyczaj są wyprzedani i strasznie drodzy.

Miecz to nie eksponat, nadaje się do normalnej walki, kosztował ~1600 złotych (+370 VAT).
Pobierz
źródło: comment_hepJ4UhhctAyjWdtQfExgQdTtp0qmQFg.jpg
  • 68
@BlackFett: bardzo dawno temu (bedzie z 10 lat) widzialem takie cos od firmy Master Replicas. Nie pamiętam ceny, ale może kojarzysz? Czy ten Twój to coś podobnego, czy bardziej dopracowanego? Zakładam, że tamtym nie dałoby się powalczyć tak na serio, chociaż też były dżwięki przy machaniu i uderzaniu. Kurde, może też zamówię? :P
@BlackFett jakoś super fanem gwiezdnych wojen to nie jestem, no ale #!$%@? zazdro jak na to patrzę () . Możesz zapisać fotkę jak wygląda wyłączony?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@0100: niestety nie słyszałem o żadnym. Jest za to parę grup które się spotykają żeby coś tam sobie nagrać.

@chem4tic: oczywiście, że znam. Aktualnie licencję na repliki ma (o ile się nie mylę) Hasbro ze swoją serią Force FX. Bardzo podobne do Master Replicas tyle, że oczywiście obejmują najnowsze filmy.
Jeśli chodzi o rękojeść są to repliki 1:1, identyczne jak w filmach. Można nimi delikatnie w coś uderzyć, (niektóre błyskają
@BlackFett: masz rację, nawet włączanie miecza jest symulowane tak, że te diody włączają się jedna za drugą od rękojeści. W tym modelu który sobie przypominam (mógł być to jeden z pierwszych bo to za dzieciaka było) to chyba było to dość zauważalne. Czyli repliki ładnie wyglądają, świecą się, ale raczej do powieszenia na ścianie ;)
@BlackFett: jak to wygląda z kosztem transportu itd.? Bo jeżeli rozumiem całość kosztowała 1600 zł, jakbyś mógł rozpisać poszczególne koszta, bo np. chciałem sprowadzać osobne części do klawiatury mechanicznej to by mnie to dość dużo wyszło, ale to było 4 lata temu.