Wpis z mikrobloga

Ostatnio coraz częściej na wykopie ludzie piszą o chamstwie, którym wykazują się osoby świadczące im usługi. Sama chciałabym w tym wpisie przestrzec przed firmą Wira-bus, która przewozi ludzi na trasie Stalowa Wola - Lublin. Sytuacja z dzisiaj, godzina 12:47. Podjeżdża bus, kierowca widocznie w-------y. Jakiś człowiek pyta "pan na Lublin?" Ok, głupie pytanie, ze względu na wystawioną tablicę, jednak odpowiedź kierowcy "Nie, k---a, Rzeszów. Tablicy k---a nie widzisz?!" zszokowała mnie. Muszę tu dodać, że bilet studencki, który kupuję, kosztuje 13 zł. Miałam całe 20 zł i 3 zł luzem, toteż na miłą prośbę kierowcy "drobnymi k---a płacić" powiedziałam, że mogę dać 3 zł co najwyżej, to całą dyszkę mi odda. Ale mu "k---a nic to nie da". Co rusz popędzając wszystkich słowami "szybciej k---a, wchodzić" sprzedawał kolejne bilety. Dziewczyna wyliczyła drobne i podała mu prosząc o ulgowy bilet do gdzieś tam.
- Dziecko niepełnosprawne?
- Słucham? Dlaczego?
- Takich drobnych to ja k---a nie chcę, po 20 groszy k---a
Na zakończenie jakże miłego procesu kupowania biletów zaczął się drzeć, że "co wy k---a śpicie o tej godzinie? Jak ja mam k---a pracować, ja k---a przyjeżdżam to macie wsiadać i k---a jechać"
Żałuję, że tego nie nagrałam, jednak byłam w zbyt dużym szoku najwidoczniej. Z takim bucem nie spotkałam się nigdy, a dużo chamów już na drodze spotkałam. Gdybym tylko miała inną alternatywę w życiu nie wsiadłabym dzisiaj do tego busa.
#lublin #stalowawola #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zrobmikanapke: Ale przynajmniej nie dyskryminuje nikogo tylko tak samo źle traktuje kobiety i mężczyzn, młodych i starych.
Ja ostatnio ledwo zdążyłem na autobus, wchodzę i szukam portfela. Gdzieś po 30s już zaczął warczeć na mnie "No masz te pieniądze czy nie". Mówię, że mam. Potem jeszcze miał problem do mnie, że nie mam wyliczone (dałem 20zł zamiast 13zł).
Na następnym przystanku wsiadła jakaś dziewczyna. Szukała portfela w torebce z 5min,
  • Odpowiedz
@zrobmikanapke: Niestety ale tak to wygląda kiedy pracujesz z ludźmi. Któregoś dnia puszczają hamulce.

11 564 pytanie "pan na lublin/ten autobus to 113?", jeździ od 5 lat i nigdy nie ma p----------h drobnych, zawsze 5dych kiedy bilet za 12 zł. Żrą, pierdzą i śmierdzą, włażą jak ameby 15 minut do autobusu, a później pretensje że autobus spóźniony.

Jestem pełen podziwu dla kasjerów, kierowców miejskiej komunikacji i ogólnie ludzi których codziennym
  • Odpowiedz
  • 2
@Peeleejin Rozumiem o co Ci chodzi i z takimi klientami również zrozumiałabym nerwy, jednak jeśli nie umie się ich trzymać na wodzy, to szuka się pracy, gdzie ten kontakt z ludźmi masz ograniczony.
A w tym konkretnym przypadku największy nominał to było 20 zł, nie 100 zł przy zapłacie 3 zł, a ludzie wchodzili normalnym tempem, nie powoli jak ślimaki. My, jako pasażerowie, nie daliśmy mu powodów do takiego wybuchu złości,
  • Odpowiedz
Tak jak napisałam, nie miałam innej opcji dojazdu. A sądząc po jego zachowaniu jeszcze by mnie w-----ł z tego busa na zbity pysk. Nawet facet będący mniej więcej w jego wieku słowem się nie odezwał.

@zrobmikanapke: dzwoniłbym na policję i do właściciela firmy. I szedłbym na nogach, albo organizował inaczej trasę. Jeszcze bym go ciężko o--------ł. Nie ma, że boli, nie można sobie tak dawać, nawet kosztem dłuższej drogi do
  • Odpowiedz
@zrobmikanapke: jesteś z Stalowej Woli? :D pomyśleć, że był wywiad ze mną na stalowka.net :D i powiedziałem, że busy nie mogą pełnić głównej osi transportu w woj. To był taki wielki ból d--y busiarstwa :D że sam przecierałem oczy z zdziwienia.
  • Odpowiedz