Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do komentarzy znajdujących się pod tym znaleziskiem: http://www.wykop.pl/link/650965/doniosa-na-youtube-za-papieza/ czujemy się zobowiązani do odpowiedzi na zarzut dotyczący wybiórczej moderacji.

Istnieje bardzo cienka granica między wyrażeniem własnej opinii, a obrażeniem kogoś. Moderatorzy wielokrotnie stając przed dylematem dotyczącym ochrony wolności słowa, z czasem przesuwali tę granicę coraz dalej i dalej. Ostatnie wydarzenia oraz liczne głosy sprzeciwu uświadomiły nam jednak, że aby podnieść poziom dyskusji w serwisie musimy być mniej tolerancyjni dla zjawisk dotyczących rasizmu, homofobii, islamofobii, nazizmu, ksenofobii, nawoływania do nienawiści, obrażania użytkowników serwisu, a także przekleństw.

W związku z tym zaostrzona zostanie moderacja - komentarze, które w opinii moderatora będą miały nieodpowiednią lub niecenzuralną treść będą usuwane z naszego serwisu, a użytkownicy, którzy wyraźnie lub nagminnie będą przekraczać granicę dobrych obyczajów będą niestety banowani.

Wierzymy, że dzięki temu użytkownicy będą bardziej dbali o kulturę wypowiedzi, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość komentarzy i dyskusji.
  • 172
@wykop: Tak trzymać! Albo wszystko albo nic. Banować, moderować karać i może się tutaj trochę uspokoi. Dajcie spokój tylko z tymi przekleństwami, przecież jest opcja cenzury przekleństw.
@wykop: Brawo :) Tylko mała prośba odpuście sobie przekleństwa(chyba, że ktoś nic poza samymi przekleństwami nie napiszę :)) a po drugie zostawcie tradycje wykopu czyli "rasistowskie" kawały. Bo już kiedyś była taka akcja, że wszytskie kawały o Romach(do których nawiasem jako jeden z nielicznych nic nie mam:P) zostały usunięte w tym mój :). Natomiast komentarze typu brudasy , nieroby itp usuwajcie bez mrugnięcia okiem :)
Zdecydowanie nie macie mojego miecza. Wątpię aby moderowanie tych zjawis == podniesienie poziomu merytorycznego komentarzy. A islamofobia jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym ;)
A to dobre! Doczekaliśmy się. Naprawdę, czasami komentarze przekraczają i tak już płynne granice tolerancji i mnie, jako kobietę, obrzydzają. ("Jest #!$%@?, jest wykop" chociażby, bo do cycków już przywykłam. ;))
@reddigg: Nie wiem czy mnie podpuszczasz czy rzeczywiście nie wiesz o co chodzi:P. Było z co najmniej ork temu znalezisko o Cyganach na A4 sprzedających Tombaki czy zabawki kamery. No i tam się pojawiła jak zwykle :) seria kawałów. No i wszystkie opinie o Cyganach miały [treść usunięta przez moderatora]

P.S. A jak chcesz kawał to czytaj. Idzie sobie [treść usunięta przez moderatora] i [ treść usunięta przez moderatora] :)
@kulmegil: A islamofobia jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym

Jest zjawiskiem zdecydowanie złym(jak każda fobia:P) ponieważ bazuje na stereotypach a stereotypy są złe. Nie każdy muzułmanin myśli tak samo.

@tinta: chociażby, bo do cycków już przywykłam

Twoje szczęście :)
W końcu może zmniejszy się ilość trolli i spamerów na wykopie bo momentami jak się czyta komentarze pod znaleziskami to po prostu nie da się nic normalnego napisać tylko bluzga się trolle...
Przekleństwa też bym zostawił. Jest opcja cenzury, więc nie ma takiej potrzeby. Generalnie, żeby zrobić porządek, to wystarczy skończyć z demokracją. Jeżeli jakiemuś moderatorowi coś się nie podoba (w sensie uważa za nieodpowiednie), to wywala bez mrugnięcia okiem i już. To nie jest sąd, żeby na siebie szukać paragrafów. Moderatorzy, to pewnie odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach, ja im ufam.
to się uczenie nazywa koprolalia i jest charakterystyczne dla osobników w okresie dojrzewania (gimbusy) lub ludzi o niskim poziomie inetelektualnym. Identyfikowane również ze zjawiskiem marginesu społecznego :) W mordę...
Z przekleńśtwami też uważam, że skoro jest możliwość wlączenia sobie cenzury w ustawieniach to nie ma sensu się ich tak czepiać, a z calą resztą popieram. Nie żebym jakiś święty byl który zawsze zachowuje stoicki spokój, ale z chęcią dostosuję się do wyższego poziomu kultury, jeżeli się z nim spotkam gdzieś w komentarzach.
Widzę, że ludzie raczej są pozytywnie nastawieni do zmiany. A czy nie wystarczy ukrywanie komentarzy z 10 i więcej minusami? Czy to nie jest wystarczająca selekcja? I jak niby silniejsza cenzura ma podnieść poziom komentarzy? Jak ktoś nie miał nic do powiedzenia to i teraz nie będzie miał, tyle, że teraz napisze to nic w bardziej uładzonej formie. Zresztą według czego te bany będą rozdzielane? Ot, ktoś użyje słowa "murzyn" i poleci
Przecież regulamin wykopu wyraźnie mówi, że nietolerowane są wypowiedzi, które łamią

"zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje oraz prawa osób trzecich", że już nie wspomnę o wypowiedziach wulgarnych, rasistowskich itp.

Mamy dwa wyjścia, albo dać ludziom władze i patrzeć jak wykop zamieni się szybko w onet, albo walczyć z tymi zjawiskami, przez dbanie o poziom wypowiedzi, nie tylko nasz własny, ale też zachęcać innych do tego samego.
No to zobaczymy co to bedzie. Albo polowa uzytkownikow wyleci na zbity pysk albo wszyscy beda sie pilnowac i kultura komentarzy wzrosnie. Choc jedno nie wyklucza drugiego :P