Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do komentarzy znajdujących się pod tym znaleziskiem: http://www.wykop.pl/link/650965/doniosa-na-youtube-za-papieza/ czujemy się zobowiązani do odpowiedzi na zarzut dotyczący wybiórczej moderacji.

Istnieje bardzo cienka granica między wyrażeniem własnej opinii, a obrażeniem kogoś. Moderatorzy wielokrotnie stając przed dylematem dotyczącym ochrony wolności słowa, z czasem przesuwali tę granicę coraz dalej i dalej. Ostatnie wydarzenia oraz liczne głosy sprzeciwu uświadomiły nam jednak, że aby podnieść poziom dyskusji w serwisie musimy być mniej tolerancyjni dla zjawisk dotyczących rasizmu, homofobii, islamofobii, nazizmu, ksenofobii, nawoływania do nienawiści, obrażania użytkowników serwisu, a także przekleństw.

W związku z tym zaostrzona zostanie moderacja - komentarze, które w opinii moderatora będą miały nieodpowiednią lub niecenzuralną treść będą usuwane z naszego serwisu, a użytkownicy, którzy wyraźnie lub nagminnie będą przekraczać granicę dobrych obyczajów będą niestety banowani.

Wierzymy, że dzięki temu użytkownicy będą bardziej dbali o kulturę wypowiedzi, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość komentarzy i dyskusji.
  • 172
@wykop: Tak trzymać! Albo wszystko albo nic. Banować, moderować karać i może się tutaj trochę uspokoi. Dajcie spokój tylko z tymi przekleństwami, przecież jest opcja cenzury przekleństw.
@wykop: Brawo :) Tylko mała prośba odpuście sobie przekleństwa(chyba, że ktoś nic poza samymi przekleństwami nie napiszę :)) a po drugie zostawcie tradycje wykopu czyli "rasistowskie" kawały. Bo już kiedyś była taka akcja, że wszytskie kawały o Romach(do których nawiasem jako jeden z nielicznych nic nie mam:P) zostały usunięte w tym mój :). Natomiast komentarze typu brudasy , nieroby itp usuwajcie bez mrugnięcia okiem :)
Zdecydowanie nie macie mojego miecza. Wątpię aby moderowanie tych zjawis == podniesienie poziomu merytorycznego komentarzy. A islamofobia jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym ;)
A to dobre! Doczekaliśmy się. Naprawdę, czasami komentarze przekraczają i tak już płynne granice tolerancji i mnie, jako kobietę, obrzydzają. ("Jest #!$%@?, jest wykop" chociażby, bo do cycków już przywykłam. ;))
@reddigg: Nie wiem czy mnie podpuszczasz czy rzeczywiście nie wiesz o co chodzi:P. Było z co najmniej ork temu znalezisko o Cyganach na A4 sprzedających Tombaki czy zabawki kamery. No i tam się pojawiła jak zwykle :) seria kawałów. No i wszystkie opinie o Cyganach miały [treść usunięta przez moderatora]

P.S. A jak chcesz kawał to czytaj. Idzie sobie [treść usunięta przez moderatora] i [ treść usunięta przez moderatora] :)
@kulmegil: A islamofobia jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym

Jest zjawiskiem zdecydowanie złym(jak każda fobia:P) ponieważ bazuje na stereotypach a stereotypy są złe. Nie każdy muzułmanin myśli tak samo.

@tinta: chociażby, bo do cycków już przywykłam

Twoje szczęście :)