Wpis z mikrobloga

Siema mirki z #rower W tym roku chciałbym pojeździć już na swoim rowerze, a nie śmigać po bezdrożach na Veturillo xD.
Chciałbym wydać do 1,5 tysiąca zł i na 99% chciałbym żeby to był #mtb . Googlując moją uwagę zwrócił ten artykuł. Czy polecane w nim rowery są sensowne? Może macie jakieś swoje typy do tej kwoty? Jak coś to mam 191cm wzrostu i ważę 92-96 kg zazwyczaj :>
  • 16
  • Odpowiedz
@Kopinho: Jeśli to ma być rower na sporadyczne przejażdżki po polach, lasach to szukaj cokolwiek z krossa, kands, lazaro lub rometa ale jeśli chcesz pojezdzić na poważnie (single tracki, maratony mtb czy po prostu w cięższym terenie )szukaj markowych używek, ewentualnie dołóż z 500zł i może coś się uda znaleźć na wyprzedażach , teraz jest dobry okres na to , tylko koniecznie większy rozmiar koła niż 26 cali i na hamulcach
  • Odpowiedz
@Kopinho: Na allegro masz kross level b2 za 1500zł, na takie przejażdżki wystarczy, tylko kup dobre klocki do v-brake , z tym że tego nie rozbudujesz za bardzo bo to 26 cali, osprzętu z górnej półki się nie robi juz do tego rozmiaru, i nie daj się wkręcić w jakiś super osprzęt ,do rekreacyjnej jazdy spokojnie alivio starczy, ewentualnie deore, jeszcze jedno - skocz do sklepu rowerowego i przymierz jaka rama
  • Odpowiedz
@Kopinho jeśli masz jakiś salon rowerowy w pobliżu to możesz się przejść i popatrzeć, jak co roku jest wyprzedaż modelu i można zawsze cenę obniżyć o 10-20% :)
  • Odpowiedz
@Kopinho: ja mam ramę M (17") do tego koła 27,5", sam mam 180cm+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jest to mało. Siodełko jest wysoko wyciągnięte ale jest spoko. Zwłaszcza jeśli bardziej dla rekreacji - powinno wystarczyć.
  • Odpowiedz
@Grzemaart: miałem jeden sezon ramę 17 , skończyło się rehabilitacją... a kierownicę podniosłem na max, mostek też był dobrze ustawiony, przejechałem wtedy coś koło 2tys.km może ciut więcej ,mam 184cm
  • Odpowiedz