Wpis z mikrobloga

#uk jakis nowy scam? Mial ktos cos podobnego? dostalem wlasnie sms od lloydsa(nadawca wyswietla sie lloyds bank) ze, zaraz dostane sms aby potwierdzic platnosc, nastepnie przychodzi z sms z +44 7860 035284 ze ktos dokonal platnosci moja karta £90 konczaca sie na 4 cyfty (poprawne) w foot lockerze i zebym wyslal yes aby potwierdzic lub no aby nie.
To uje.... tylko skad maja moje 4 ostanie cyfry karty :x
  • 13
@scobos: Czasami dostaję z Lloydsa takie smsy, żeby potwierdzić transakcję. Jeśli nie płaciłeś za nic, to odpisujesz NO i oni to zablokują. Jeśli nie zadzwonisz dzisiaj do nich, to jutro będą sami z banku dzwonić. Miałem tak w zeszłym roku.
@scobos Ja też miałem z lloydsa takie wiadomości jak robiłem jakieś transakcje.

W tych komentarzach pod whocallme ludzie sprawdzali w bankach czy to rzeczywiście numer serwisu do potwierdzania operacji. Jest prawdziwy.

Wygląda jakby ktoś skopiował dane z Twojej karty. Nie lekceważyłbym tego na Twoim miejscu.
@airavandrel: ja jednak ciagle uwazam ze to scam, ludzie tam tez pisza, ze te firmy potworzyly sobie konta na tym whocallme i odpisuja ludziom ze ten numer jest prawdziwy.
Bo inni ludzie pisza ze dostawali tez sms z tego numeru ale podajace sie za inny ban wiec raczej to nie moze byc lloyds. Bede zaraz dzwonil do banku juz wczoraj po nocy mi sie nie chcialo.