Wpis z mikrobloga

Zaczynam bać się tego, co dzieje się w mojej głowie :o

Otóż w styczniu 1999 roku w Wiśle znaleziono skórę młodej dziewczyny. Jakiś czas temu napisałem na motywach tej zbrodni opowiadanie, zastanawiając się, kim był morderca tej dziewczyny. Co musiał myśleć i jakie miał motywy.

Opowiadanie zostało opublikowane - najpierw w Czechach, później w Polsce. Później, po wielu latach, został złapany morderca.

Czytam sobie ustalenia prokuratury odnośnie tej zbrodni i czemu Robert J. zabił tą biedną dziewczynę, wcześniej zdzierając z niej skórę, którą później wrzucił do Wisły. Więc:

""Zdaniem prokuratury sprawca działał w wyniku motywacji patologicznej o podłożu seksualnym, w celu zaspokojenia swojego patologicznego popędu seksualnego, a także w celu pozbawienia życia ofiary ze szczególnym okrucieństwem"

... o tym właśnie jest moje opowiadanie. Nie znam szczegółów - mam nadzieję, że jednak się różniły. W końcu - na ile procent mogę potrafić myśleć, jak psychotyczny morderca?

A o samym opowiadaniu pisze się tak:
"„Zazdrośnik” Michała STONAWSKIEGO ma klauzulę 18+. Nie bez powodu. Jest to naprawdę mocna rzecz, napisana przez fachowca, która wciąga od pierwszych akapitów. Lekturę opowiadania nie sposób odłożyć „na później”. Zaczynając, musimy poznać ją do końca. Musimy! I choć w pewnym momencie karty zostają tak ułożone, że finał nie będzie stanowił dla wielu czytelników specjalnego zaskoczenia, to wyrafinowanie głównego bohatera przechodzi ludzkie pojęcie."

#cedrikpisze <--- obserwuj moją pisaninę pod tym tagiem

#psychologia #mordercy #horror #czytajzwykopem #archiwumx
Cedrik - Zaczynam bać się tego, co dzieje się w mojej głowie :o 

Otóż w styczniu 1...

źródło: comment_75XIYSrr3q1pEwgI8KrN8lFCG0L5qIHR.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Croudflup: Jak mówię, na pewno w szczegółach będzie się różnić. W sumie jak się powiąże skórę i młodą dziewczynę, to można łatwo dodać ten aspekt seksualny i zaspokojenie popędu, więc... nie jestem jakiś "specjalny" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale tak, napisałem tu o tym, by się pochwalić publikacją ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Cedrik: W zasadzie... To nie jest nic dziwnego. Morderstwo na tym tle, biorąc pod uwagę rodzaj ofiary, jest bardzo prawdopodobne i częste, więc po prostu trafiłeś :P Gdyby to był seryjny morderca, to jeszcze większe prawdopodobieństwo, że motyw zaspokojenia plus zadania cierpienia byłby prawdziwy
  • Odpowiedz
@st0n3: No myślałem o tym, ale powiedz mi - kto uwierzy, że 8letni chłopak zabił studentkę, oskórował ją, a wszystko po to, by zrobić sobie tipi w zabawie w Indian? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz