Wpis z mikrobloga

Programuję teraz trochę w railsach i jako, że narazie nie w smak mi zmiana systemu to jestem "skazany"na win10. Obecnie mam wszystko skonfigurowane w miarę dobrze, ale jakieś bugi i tak się zdarzają (np. nie działa db:migrate:reset, muszę dropować i tworzyć od nowa, heroku przy pushu też zawsze coś krzyczy, że usuwa gemfile.lock bo wygenerowany na windzie, ale to chyba bez znaczenia).

Ostatnio trafilłem na opcję WSL (Windows Subsystem for Linux - masz basha w windowsie po prostu) po aktualizacji i no w sumie działa, lsb_release pokazuje Ubuntu 16.04.3 LTS.

No i pytanie czy warto się bawić w konfigurację railsów pod WSL i czy ktoś tak pracuje? Czy lepiej zostać przy tym co jest?

#programowanie #ruby #rails #rubyonrails #windows10 #linux
  • 15
  • Odpowiedz
@anoacc: nie rozumiem, dlaczego tak uparcie siedzisz na Windows 10. Może WSL to jest jakieś rozwiązanie, ale nie wiem, nie próbowałem i nie zamierzam. Jeżeli nie, to nie łatwiej byłoby odpalić jakiegoś linuxa przynajmniej jako wirtualną maszynę (Ubuntu + Virtualbox/VMWare/cokolwiek) i po prostu pracować zamiast walczyć z problemami, których nie powinno w ogóle być?
  • Odpowiedz
@anoacc: ja mam odwrotnie, siedzę na linuksie ale być może będę zmuszony przejść na windows toteż się podłączam i rozszerzam pytanie - git, maven, pip itp. rzeczy działają na tym WSL? Jak są mapowane ścieżki - jest dostęp do całego dysku?
  • Odpowiedz
@hitherto: z tego co czytałem to z gitem nie ma problemów, co do dostępu do dysku to ja mam tylko jedną partycję i jest dostęp cd /mnt/c, widzi wszystkie katalogi.
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: W sumie mógłbym spróbować, ale vb kojarzy mi się z lagiem, tylko że ostatnio jak go używałem to miałem wolny dysk hdd i 4gb ramu. Teraz mam ssd i 12gb - myślisz, że takie ubuntu będzie płynnie działać? Procek i5-3210M
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: wiesz co, #!$%@? to, stawiam normalnie ubuntu obok windy, nie wiem skąd moje irracjonalne przywiązanie do windowsa się bierze. Jedyne do czego będę używał windowsa to granie w civki chyba.
  • Odpowiedz
@anoacc: napisales, ze jestes skazany, tak jakby to byl wymog w korpo czy cos lol...

bierz ubuntu i srodowisko takie jak ci sie podoba, zostaw mu z 100GB, na nim postawisz pewnie wirtualke windowsa zeby miec dostep do programow bez reboota i zostanie ci z ~20GB na projekty. Ja tak robie, jak wyjdzie Ubuntu 18.04 to dam mu 500GB zamiast 100 i elo #bojowkaubuntu
  • Odpowiedz
@Melcma:

+ zainteresuj sie vagrantem, jak tam #!$%@? konfig bazy danych czy cos to nie trzeba nowego systemu stawiac, tylko niszczyc i odpalasz nowa instancje i elo
  • Odpowiedz
@Melcma: chodzi bardziej o to, że ostatnio mi się posypał windows w dual boocie i nie chciałem znowu takich przygód, ale jednak spróbuję.
  • Odpowiedz
Probowałem railsy pod WSL i wiekszych problemów nie zauważyłem, aczkolwiek nic konkretnego w tym nie robiłem. Jakiś prosty projekcik oraz postawiłem testowo redmine. Git mi jakieś warningi pokazywał tylko, ale szczegółów nie pamietam bo dawno to było - moze inny znak końca lini czy coś ? ( używałem atoma pod windowsem ).

Obecnie mam winde i ubuntu na oddzielnych dyskach ssd. Dla uniknięcia ewentualnych problemów z bootowaniem postawiłem ubuntu przy odpiętytm dysku
  • Odpowiedz