Wpis z mikrobloga

  • 1
#998 #strazpozarna #motoryzacja
Jaką gaśnice do samochodu wybrać? Wczoraj zużyłem swoją przy pożarze samochodu na obwodnicy i niestety nie dała rady, ale i tak #czujedobrzeczlowiek . Dopiero po tym przekonałem się, że trzeba zainwestować w coś lepszego/większego. Oczywiście tak żeby nie zajmowała połowy bagażnika :) Zna się ktoś na tym? Jaki typ wybrać, ile kg?
  • 5
  • Odpowiedz
@hydros: 4kg proszek , 1kg kończą się zaraz po odpaleniu , oczywiście najlepsza by była halowa ale są już wycofane a śniegowej nie będziesz woził w aucie bo za duża
  • Odpowiedz
@hydros: Jak wyżej. 4 kg będzie optymalna. Jeśli wersja budżetowa, to proszkowa, a jak masz trochę więcej kasy do wydania, to polecam płynową, bo jest o wiele mniej problemów ze sprzątaniem.
  • Odpowiedz
@creative1222: W sumie to może trochę panikuje, nigdy wcześniej nie miałem potrzeby korzystania z gaśnicy, a wczoraj byłem świadkiem pożaru samochodu. Przekonałem się że jednak warto mieć coś lepszego w sytuacji awaryjnej, bo moja standardowa gaśnica 1kg mało pomogła. I tak byłem w szoku, że zadziałała, bo jak w większości przypadków gaśnica z roku produkcji samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hydros: W sumie, to gaśnice są raczej prostymi urządzeniami i nie ma się co zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście polecam dokładnie tą do szybkiego użycia gdzieś pod fotel i drugą 4kg proszku do bagażnika. Taki komplet przy umiejętnym użyciu poradzi sobie ze sporym pożarem, albo przynajmniej pozwoli ograniczyć straty tylko do komory silnika.
  • Odpowiedz