Wpis z mikrobloga

@dwa_koty_kastrowane: bo tego nie da się zrobić dobrze, tanio i uniwersalnie.
Da się zrobić tanio - ale ogranicza to stosowanie do np tylko PCta i oświetlenia dostosowanego do tego, co na ekranie wyświetlane (soft robi screenshoty, i analizuje krawędzie ekranu i dopasowuje kolory ledów). Ale TV to nie zadziała.
Da się zrobić bardziej uniwersalnie - w postaci interfejsu zamieniajacego HDMI > PAL analog, i karty przechwytującej (video pal) podpiętej do Rpi
@hrumque rozumiem że jeśli używam dekodera sky dostarczanego przez nich to będzie problem? Ale z Xbox już powinno byc ok chyba? Gotowe zestawy pod ten rozmiar widziałem po $300 więc jeśli uda mi się złożyć to za 1/2 albo 2/3 tej ceny to i tak byłoby ok.
@dwa_koty_kastrowane: masz dwa wyjścia - jeżeli podłączasz do kompa to sprawa jest prosta, program, sterownik programowalnych ledów RGB na USB czy coś takiego i taśma LED - są do tego poradniki.
Jeżeli sygnał ma iść z czegoś innego, co nie jest komputerem będzie ciężej. Najtańsze chyba rozwiązanie jakie widziałem to splitter HDMI + przejściówka na S-Video + capture card na USB + Raspberry Pi Zero, ale sporo z tym roboty jest.
xerxes931 - @dwakotykastrowane: masz dwa wyjścia - jeżeli podłączasz do kompa to spra...
Najtańsze chyba rozwiązanie jakie widziałem to splitter HDMI + przejściówka na S-Video + capture card na USB + Raspberry Pi Zero, ale sporo z tym roboty jest.


@xerxes931: da się to zrobić prościej, ale nie wychodzi lepiej - pomijasz spliter hdmi, pomijasz przejściówkę hdmi > svideo. Dajesz tylko Rpi i capture card na usb, a karmisz to obrazem... z kamerki patrzącej na ekran telewizora ;)
Tyle że trzeba mieć możliwość ustawienia