Wpis z mikrobloga

Ten uczuć, gdy przy porannym amoku przed wyjściem do pracy/szkoły dziecię między jednym a drugim łykiem kakaa obwieszcza:
- a, Tato, ja na dziś na Pracę-Technikę potrzebuję deseczkę, dwadzieścia kawałków drutu, wkręty do drewna i sizal.


#dzieci #zycienakrawedzi #majsterkowanie
  • 156
  • Odpowiedz
@Jarek_P:

trochę się dziwię, że obecnie to w ten sposób nie przebiega

To samo mam w głowie za każdym razem, kiedy jestem u lekarza / w jakimkolwiek urzędzie.
Dysponujemy technologią pozwalającą na eksplorację planet. Nosimy w kieszeni urządzenia z możliwościami większymi niż komputery, które wyprowadzały pierwszych ludzi poza orbitę. Ale ułożenie czegokolwiek w logicznie i sprawnie działający system przerasta możliwości większości ludzi.
  • Odpowiedz
ja na dziś na Pracę-Technikę potrzebuję deseczkę, dwadzieścia kawałków drutu, wkręty do drewna i sizal.


@Jarek_P: Ile go policzyłeś za zlecenie w trybie pilnym? Licz go cena razy 4 to mu kieszonkowego nie starczy i nauczy się gówniak ogarniać zamówienia wcześniej

  • Odpowiedz
nie, ja z potencjalna dziewczyna wyjadę na wakacje, fachowiec zmontuje meble, my wrócimy na gotowe. Tak to wyglada.


@dynamitri: czyli spędzacie sobie wieczór w jej domu, jecie kolację, ona nagle mówi - o właśnie! mógłbyś mi pomóc powiesić TV? Ty ze spoconymi skroniami wypalasz - JEDZIEMY NA WAKACJE, TERAZ!
  • Odpowiedz
nie, ja z potencjalna dziewczyna wyjadę na wakacje, fachowiec zmontuje meble, my wrócimy na gotowe. Tak to wyglada.


@dynamitri: i nagle się okazuje, że fachowiec dupa cośtam przykręcił odwrotnie, trzeba poprawić. Potencjalna dziewczyna patrzy wyczekująco, bo chciałaby już przy wymarzonych meblach usiąść i korzystać. A Ty - dwie lewe rączki, w dodatku dumny z tego. Coś czarno widzę...
  • Odpowiedz
Latać po stolarniach czy castoramach i prosić o przycięcie deseczki 10x10cm?


@Jarek_P: Nauczyciele z poprzedniej epoki nie rozumieją, że teraz mężczyźni już nie potrzebują magazynować wszystkich przydasiów jakie wpadną im w ręce. Bo kiedyś, nasi ojcowie wszędzie mieli jakieś deseczki, a nam po co? :)
  • Odpowiedz
@Jarek_P: 100% prawda. Każdy powinien czasami porobić coś nietypowego dla niego, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością. Bo potem mamy kwiatki, że politycy #!$%@?ą, że jak ktoś nie zarabia 6k to skończony debil.
A i wołam @benzdriver bo chyba może coś więcej w temacie powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Jarek_P no pewnie problem jest z tym że nie chcą takich małych desek dawać. Ale większy problem dla mnie był z plastyka. Bo z takimi rzeczami nie miałem sklepu na osiedlu i zawsze było kombinowanie.
  • Odpowiedz
Ale większy problem dla mnie był z plastyka.


@carving85: a z tym, to u nas też jest problem, ale z uwagi na wymogi pani od plastyki. NIe wiem, czy to obecnie jest standard, czy tez trafiła nam się plastyczka z ambicjami, ale nie ma już, że jak dzieciak ma kredki świecowe i farby plakatowe, to jest bogiem. Nie, teraz mają być kredki świecowe, kredki ołówkowe, kredki pastelowe, kredki #!$%@?, farby
  • Odpowiedz
@r2d2_tiriri: ale wiesz, że z tymi 6k to chodziło o to, że jak ktoś pójdzie za taką kasę do ministerstwa i będzie tam pracował biorąc odpowiedzialność za usttawy mające wpływ na 40 milionów ludzi to jest debilem? Bo za większą kasę można robić w korporacji.
  • Odpowiedz
@Jarek_P no masz racje, takie przypadki sie zdarzaja, Pani powinna to inaczej organizowac, powinny zapytac czy ktos ma tate stolarza i jemu zlecic kilka sztuk a nie ze kazdy po 10 bo to sie robi spora ilosc, ktos inny przynosi sizal i drut i klasa jakos daje rade;)

Ja w takim przypadku szukala bym w glowie ktory znajomy to stolarz no i dupe trzeba zawracac albo z flaszka do niego, no
  • Odpowiedz
@dynamitri: I jak mu #!$%@? kran w kuchni, to nie będzie nawet umiał zakręcić głupiego dopływu wody, żeby mu z kuchni basenu nie zrobiło, w ciągu 2h oczekiwania na hydraulika.
POCO UCZYĆ RKO PSZECIESZ SOM LEKAŻE I KARETKI TO NIE ŚREDŃOWIECZE RZE SIEM JAKIEŹ GUSŁA W DOMU ODPRAWIA
  • Odpowiedz
@dynamitri: Teraz wielu ludzi stać na pełny assistance, ale nie zawsze masz czas, żeby godzinę czy dwie czekać na mechanika, który zmieni Ci koło w samochodzie.
Takie umiejętności po prostu się przydają. Zdarzają się sytuacje awaryjne, kiedy zależy Ci na czasie i nie chcesz czekać. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie dasz rady po nikogo zadzwonić.
Straż pożarna istnieje i ma się dobrze, ale chyba warto uczyć dzieci, jak gasić i
  • Odpowiedz
@dynamitri: o i właśnie z takiego myślenia biorą się bufony, święcie przekonane, że kasą załatwią sobie choćby i miejsce w raju.


@Jarek_P: ale #!$%@? xD Dobrze jest być w czymś ekspertem a nie znać się na wszystkim po trochu, jak biorę kogoś kto mi zrobi porządnie remont bo się na tym zna to też jestem bufonem bo morłem se sam zrobić 3x dłużej i 5x gorzej ale taniej?
  • Odpowiedz