Wpis z mikrobloga

Mam piec w kotłowni z podajnikiem i sterownikiem ST-37 RS. Ma on wyjście ethernet ale niestety nie mogę znaleźć nic na temat odczytywania/sterownia tym po ethernecie. Czy można jakoś nasłuchiwać ten sterownik żeby później sprobować sobie to jakoś rozkodować? Na pewno udostępnia takie dane bo są dodatkowe moduły do niego po 400+ zł ethernetowy i gsm. Chciałbym chociaż mieć temp CWU i CO wyciągniętą z niego. Fajnie jakby jakiś soft na linuxa był to bym sobie malinke podpiął i po ssh na stacjonarce kminił. Z góry dzięki
#elektronika
  • 12
@SquashFS: to to wiem, mam nawet, tylko teraz mi powiedz gdzie się tym wczepić, musiałbym pewnie rozbierać obudowę i szukać tx/rx na płytce a mi chodzi czy nie można się skrętką podłączyć i w jakiś sposób nasłuchiwac czy nie wypluwa nic
@Stefaniak91: Sterownik posiada gniazdo RJ, na którym realizowana jest komunikacja RS.
Zarób kawałek przewodu z wtykiem RJ i sprawdzaj, na której parze przewodu coś się pokaże.
Sygnału powinno szukać się z wykorzystaniem różnej szybkości transmisji, bo nie wiadomo, jaką zastosował producent.