Wpis z mikrobloga

Nowe informacje w sprawie starego dworca kolejowego w #poznan.
Co prawda to nie są informacje, na które pewnie wszyscy czekamy, czyli wiadomości o remoncie i modernizacji, ale myślę, że to i tak ciekawa sprawa. Na terenie starego dworca pod koniec lutego wystartuje Nocny Targ.
Podobna inicjatywa organizowana prazy ul. Kolejowej na Łazarzu w cieplejszych miesiącach jest ciekawym wydarzeniem, zobaczymy co wyjdzie z tą wersją tego pomysłu.

Pod koniec lutego poznański stary dworzec kolejowy dostanie „nowe życie”.

Nie chodzi jednak o wielką modernizację budynku, na którą czekają z niecierpliwością mieszkańcy, ale o tymczasowe rozwiązanie, które będzie tu funkcjonować. Hol starego dworca 23 lutego zamieni się w halę targową w ramach Nocnego Targu.

Obecnie niewiele wiadomo o organizatorach tego wydarzenia, ale zapowiadają, że weekend otwarcia odbędzie się w dniach 23 - 25 lutego. - W budynku nieczynnego dworca Poznań Główny odpalamy projekt Hala Dworcowa - skierowany dla głodomorów wrażeń kulinarnych i kulturalnych, którzy będą mieli okazję konsumować przyjemności w każdy weekend - bez wymówek Klimatyczne miejsce w samym sercu Poznania z barem (a na barze wiadome rzeczy) z szamką podawaną przez okienka dawnych kas biletowych - czy trzeba czegoś więcej - dopytują.

W każdy weekend w Nocnym Targu udział brać będzie kilkunastu wystawców street foodowych, otwarty będzie bar, a na gości czekać będzie mnóstwo miejsc do siedzenia. Nie zabraknie też atrakcji muzycznych oraz strefy „chill”, o której w tej chwili nic nie wiadomo. Wstęp na Nocny Targ będzie bezpłatny.

Nie jest to pierwszy Nocny Targ działający w Poznaniu. W ciepłych miesiącach podobne miejsce, w którym można spróbować różnych dań, posłuchać muzyki czy po prostu spotkać się ze znajomymi funkcjonuje przy ulicy Kolejowej. W tym roku wznowi działalność w kwietniu.


https://epoznan.pl/news-news-82947-Stary_Poznan_Glowny_zamieni_sie_whaletargowa
  • 17
@flager: Czy faktycznie coś z tego wyjdzie? Dla wszystkich niewtajemniczonych ten event i miejsce nie ma nic wspólnego z Nocnym Targiem Towarzyskim z Kolejowej. Ich oświadczenie na Facebooku wklejam niżej.

Poza tym z tego, co mi wiadomo to nie można sprzedawać alkoholu na terenie dworca, więc jak takie miejsce przetrwa? :) Wiem, że w Avenidziee sprzedają, ale to jednak inny teren, za dworcem, a nie tak jak stary budynek między peronami.
@flager: A mi będzie doskierwał, chętnie tam się #!$%@?ę, natomiast chodzi o to, że takie miejsca zarabiają na sprzedaży alko :D Przypomnę, że ceny na Nocnym Targu Towarzyskim są mocno wygórowane, przez co wejście jest za free (nie mam z tym problemu, szanuję inicjatywę mocno). Co do menelstwa selekcja na wejściu, zwykła ochrona wystarczy.
Co do menelstwa selekcja na wejściu, zwykła ochrona wystarczy.


@KapitanPieprz: Miałem na myśli to, że będą czekać na ofiary przed wejściem.

A mi będzie doskierwał, chętnie tam się #!$%@?ę,

Ja akurat bardziej liczę na to, że będzie tam świetny sernik (chyba najlepszy jaki jadłem w życiu) od Yes Ser, bo ekipa nie ma swojej miejscówki tylko właśnie tułają się po tego typu wystawach. :)

Czy ja wiem czy ceny można nazwać
@flager tez nie pilam, ale przyjaciolka mowila ostatnim razem jak byla to bardziej oplacalo sie taksowka pojechac na jezyce, wypic cos i wrococ na Targ niz kupowac dalej tam :D troche cebula ale pewnie ponizej ^35zl cena nie schodzila
@pasio9: No właśnie dziwą mnie takie ceny drinków i trochę nie wierzę w te ceny ( @Atk_to_na_tyle wybacz że tąpię w twoje słowo pisane, które jest przekazem twojej koleżanki ;) )
Jedzenie i piwo w standardowych cenach, a drinki droższe dwukrotnie niż w przeciętnym lokalu? Chyba w tym roku sam sprawdzę to organoleptycznie.
@flager: @Atk_to_na_tyle: ja trochę potwierdzam, a trochę nie. Bez przesady, że taksą do pubu i z powrotem wychodziło taniej, nie były aż tak super drogie. Jak byłam z czterema koleżankami to tylko jedna zapłaciła za drinka powyżej 30 zł, mój kosztował chyba 26. Czyli w sumie nie najtańsze, ale do najdroższych też nie należały. No i różniły się od tych z pubu, gdzie dostajesz wódkę z sokiem i słomką.