Wpis z mikrobloga

@luki11111: Ja mam ceramikę a bardziej szczegółowo to Porotherma pustaki. Jedyne co mam do nich, że koszmarnie się wierci dziury i specjalne kołki rozporowe trzeba. To nie to samo co żelbeton w blokach :)
@luki11111 ja u siebie wybrałem porotherm. Poszukaj informacji o porównaniu materiałów. Ważna informacja gazobeton i silka strasznie ciągnie wode i z tego co słyszałem zaleca sie ocieplenie domu przed zimą ale czy to prawda nie wiem
@ahaw: pewnie że nie, tylko po prostu jak będziesz miał gk na ścianach to może pękać ale nie musi.
Jakbym miał się budować wybrał bym jakąś klasyczną metodę bo jak ogarniesz temat to i tak ściany szybko staną
@ElCidX: niestety nie ogarniam na tyle dobrze i synchronizacja kilkunastu ekip trochę mnie przeraża i obawiam się w przypadku reklamacji zwalania winy na inne ekipy.
Chyba że masz na to jakiś dobre rozwiązanie:)
@luki11111: Czy będziesz sam (samodzielnie) budował dom czy za pomocą ekip?
Czy masz już projekt budowlany? Jeżeli tak - co jest w projekcie?

>> niestety nie ogarniam na tyle dobrze i synchronizacja kilkunastu ekip trochę mnie przeraża i obawiam się w przypadku reklamacji zwalania winy na inne ekipy.


@ahaw: Ja mam :) Obserwuj tag #budujzchaferem i/lub moją książkę o tym, jak się wybudować i nie zwariować ;)
@chafer: żeby ją kupić musiałbym pierw przejrzeć bo jestem mało entuzjastycznie nastawiony do takich poradników.
Oczywiście nie chcę sugerować, że nie mam tam przydatnej wiedzy, ale wolałbym się zapoznać z nią przed zakupem.
@luki11111: cały dom z gazobetonu; nośne odmiana 600. Co do akustyki to przez drzwi słychać dużo bardziej niż przez ściany. Po ociepleniu 12cm styro (lepszejszy) w kilu pomieszczeniach na parterze nie grzeje w ogóle. Jakby nie poddasze to by mi dom pasywny wyszedł.