Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redmi4x #endomondo #android

Mirki, pomóżcie. Mam od niedawna Xiaomi Redmi 4X (wersja MIUI 8.52). Dzisiaj odpaliłem Endo i zmierzyło mi tylko połowę mniej więcej wybieganych kilometrów. Patrząc na mapkę, to telefon prowadził mnie niby przez jakieś krzaki, wodę itp. Wiecie co jest nie tak?
  • 16
  • Odpowiedz
Patrząc na mapkę, to telefon prowadził mnie niby przez jakieś krzaki, wodę itp. Wiecie co jest nie tak?


@DonAndresPL8: a tutaj to nic nie poradzisz na zablokowanym telefonie. Ja przez to zdecydowałem się na odblokowanie bootloadera, rootowanie (przeszedłem przy tym na miuipolska). Jak jest dostęp do roota, to można zrobić fixa gps.
  • Odpowiedz
@brachistochrona Jakie brednie, op mówi o mapce na endo. Kiedy odblokuję telefon włącza się szukanie GPSa i jak znajdzie to punkt jest zapisywany do endo. Jeśli biegłeś np na około stawu a złapał czy GPS tylko dwa punkty (bo oszczędzanie energii wyłączyli GPS przy wyłączonym ekranie) to na mapie będziesz miał zaznaczone np prostą kreskę od punktu a do punktu w którym ponownie złapał GPS po uruchomieniu.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: Dostanę Order Zlotej Łopaty, ale niech tam.. bezpośrednia przyczyna wariowania Endo to "oszczędzanie baterii Miui". Dzisiaj poraz kolejny ten tryb mi zrobił psikusa, automatycznie włączając się podczas biegu.. chociaż przez miesiąc ten tryb byl wyłączony.. jakim cudem to oszczędzanie baterii się włączyło?! Nie aktualizowałem MIUI ani nic.. nawet przed samym biegiem sprawdzałem, czy rzeczywiście tryb jest wyłączony.. gdzieś słyszałem że można coś podziałać w Opcjach Programistycznych, żeby to cholerstwo
  • Odpowiedz
@DonAndresPL8: nie wiem, wywaliłem to miui, bo mnie wkurzało:)
Sprawdź jeszcze w ustawieniach baterii żeby endo nie miało oszczędzania i żeby była kłódka założona na apkę.
A zdanie o złych ustawieniach GPS na miui też podtrzymuję. Po użyciu apki typu GPS fix jest o wiele lepiej.
  • Odpowiedz