Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tych wszystkich butach dla pronatorów/supinatorów? Znalazłem fajne buty w dobrej cenie, ale są dla pronatorów, a ja mam stopę neutralną. Wiadomo, że w dużej części jest to chwyt marketingowy, w internecie coraz więcej głosów, że to tak naprawdę niczego nie zmienia, jednak zastanawiam się czy nie eksplodują mi kolana i przypadkiem nie zabiję przy tym jakiejś spacerującej matki z dziećmi. Zwracacie na to uwagę?
#bieganie
  • 5
@fiszasty: biegałem w saucony kinvara i rewelacja, teraz kupiłem NB vongo czy jakos tak i niby dla supinatorów ale biega się normalnie, czuje że jest troche inaczej ale puki co nic się nie dzieje takze wiesz :D najwyżej zaoszczędzony hajs wydasz na wkładkę lub fizjo ;-)
@fiszasty: cóż, bieganie w ogóle jest słabym pomysłem. Pisałem już pod tym tagiem o tym jak mojemu koledze #!$%@?ło rzepkę, która rozbiła szybę w nadjeżdżającym samochodzie. Poza tym bieganie pali mięśnie. Co do butów jednak, bo widzę, że się uparłeś na to bieganie to też słyszałem, że to ściema.
@fiszasty: Jak masz stopę neutralną a kupisz buty dla pronatorów to Twoje mięśnie piszczelowe będą pracować w dużo większym stopniu, a łatwo je przeciążyć. But dla pronatora ma grubszą podeszwę od środka stopy(patrząc od góry) - czyli w Twoim wypadku będzie wymuszać jej nienaturalne ułożenie.
To może działać w drugą stronę - jak masz wadę, a biegasz w butach neutralnych. W tę w którą chcesz Ty ja odradzam.
@Jestempowaznymczlowiekiem: To
@szczypek45: Ostatnio zrobiłem 1,2k w butach neutralnych i było ok+ najbardziej starte po zewnętrznej stronie pięty, czyli typowo neutral. W takim razie chyba będę szukał dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°)