Wpis z mikrobloga

@graf_zero: 30 września 1996 Salomonowi Morelowi postawiono dziewięć zarzutów, w tym ludobójstwa – pobicia, znęcania się fizycznego i moralnego, sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego dla życia i zdrowia więźniów. Oskarżony m.in. o stosowanie wyszukanej metody tortur tzw. „piramidy” (na polecenie Morela według świadków strażnicy mieli rzucać więźniów jednego na drugiego, tworząc pięć, sześć warstw złożonych z ludzi). Zarzuty wobec Morela oparto przede wszystkim na zeznaniach ponad 100 świadków, spośród których pięćdziesięciu ośmiu
  • Odpowiedz
@graf_zero: W lipcu 2005 Izrael odmówił wydania Morela polskim władzom, gdyż prawo izraelskie nie przewiduje ekstradycji swoich obywateli. Ówczesny minister sprawiedliwości Andrzej Kalwas zapowiedział wtedy, że nie będzie kolejnych starań o jego wydanie. Za Salomonem Morelem wystosowano list gończy.
  • Odpowiedz
@graf_zero:

W moim wieku, muszę rozłożyć ręce i błagać: Bracia i siostry! Oddajcie mi je! Ojcowie i matki – dajcie mi swoje dzieci! Wczoraj po południu dali mi rozkaz wysłania więcej niż 20 000 Żydów poza getto a jeśli nie „My to zrobimy”. Pytanie jakie powstało to czy powinniśmy to wziąć na siebie, zrobić to sami, czy zostawić to innym do zrobienia?” Więc, my – to znaczy Ja i moi
  • Odpowiedz
@kosiara1992: Ale przecież nikt nie milczy. Ale temat obozów śmierci trzeba zakończyć, a nie wyciągać kolejny temat. To może przekonać adwersarzy, że się przyznajesz i teraz szukasz zbrodni "równoważnej", chcąc wyrównać rachunki.
  • Odpowiedz
@graf_zero:
1. Leo Hochberg, Żyd, wydal wyrok śmierci na rtm. Pileckiego.
2. Salomon Morel, Żyd, komendant COP w Jaworznie, za jego kadencji w obozie zginęło około 10.000 Polaków
3. Józef Różański, Żyd, stalinowski kat, śledczy MBP, nazywany najokrutniejszym katem bezpieki
4. Kazimierz Graff, Żyd, stalinowski prokurator, oskarżyciel żołnierzy AK, doprowadził do skazania na śmierć przynajmniej 12 żołnierzy podziemia niepodległościowego
#zydowskiezbrodnie
  • Odpowiedz
@kosiara1992: http://www.yadvashem.org/yv/en/exhibitions/wolbrom/look-back.asp chwila na stronce Yad Vashem dotyczącej mojej rodzinnej miejscowości i już Żyd w mundurze UB-eka w Wolbromiu.

Oczywiście razem z byłą GL/AL we współpracy z NKWD w czerwcu 1945 na tydzień zablokowali całe miasto i wyłapali żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, mój wujek 1,5 roku przesiedział w obozie NKWD, dowództwo już wcześniej wylądowało na Syberii. Później do połowy lat 50-tych ścigali pozostałości Armii Krajowej w regionie.

19
AndrusZgc - @kosiara1992: http://www.yadvashem.org/yv/en/exhibitions/wolbrom/look-bac...

źródło: comment_wwHrMbCZHnU3jX56gJzZcR8LzpEpxN90.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kosiara1992: Niestety mój prapradziadek żerował na Żydach.
Może nie mordował ich, ale z tego co wymknęło się mojemu dziadkowi "wjeżdżał do getta z chlebem i wyjeżdżał ze złotem".

Jakby wyciągać wszystko to wyjdzie, że Polacy zabijali Żydów, Żydzi Polaków, Niemcy...
Tylko każdy kraj woli nagłaśniać sytuacje budzące podziw lub współczucie, a nie niestety brutalną prawde.
  • Odpowiedz