Wpis z mikrobloga

Pytania do mężczyzn po trzydziestce.
Czy masz godzinę czasu raz w tygodniu?
Czy czujesz, że możesz dać coś od siebie młodszemu pokoleniu którym brakuje ukierunkowania?
Czy dostrzegasz brak konstruktywnego głosu w dobie silnego podziału?
Czy rozumiesz rdzeń przekazu jaki miał Nietzsche, Freud lub popularny obecnie Jordan Peterson?

Jeśli tak, to zapraszam do konwersacji na temat stworzenia kanału #tatostreamy gdzie w panelu, wspólnie będziemy dyskutować oraz odpowiadać na nurtujące pytania młodszych ludzi, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z nimi.

*-posiadanie dzieci nieobowiązkowe

#zycie #nauka #socjologia #psychologia
  • 8
  • Odpowiedz
@silentpl: Moje sugestie:
1. Nikt z młodzieży nie będzie obserwował kanału wapniaków, którzy ględzą o czymś nudnym.
2. Nie wydaje mi się, że grupowanie się w jakieś zespoły wzmocni u młodych zagubionych potrzebę poszukiwania autorytetów i opierania się na jakimś systemie wartości. To się wynosi z domu.
3. Chętnie podejmuję konstruktywne dyskusje na takie tematy, zapraszam każdego. Prywatne rozmowy mają dużo silniejsze oddziaływanie.

No offence. Może źle zrozumiałem ideę. Jeśli tak
  • Odpowiedz
  • 1
@Smash123 dzięki. To konstruktywna krytyka i zdefiniowany punkt widzenia. Wyszedłem z założenia, iż brakuje młodym mężczyznom ukierunkowania oraz źródła informacji. Wszakże wielu ma marnego ojca lub wcale go nie ma, stąd z domu tego nie mogą wynieść (matka pewnych wartości lub informacji nie przekaże). Tymczasem 90% z setek tysięcy ludzi oglądających Petersona to mężczyźni którzy często do niego piszą mówiąc o braku kierunku w życiu, zrozumienia własnej roli w świecie itd.
Na
  • Odpowiedz
@czysta: Dzieki. Wygląda na to iż bedę musiał rozpocząć to sam i rozpropagować tag #tatostreamy :)
Może mam coś do przekazania jako powoli starszyzna (35 na karku), szczególnie tym, którzy mają poniżej dwudziestki. Mi z pewnością brakowało takiego wolnego dostępu do pogadania z kimś starszym i przemielenia czyjegoś doświadczenia na swój uzytek.
  • Odpowiedz
  • 1
@silentpl myślę, że jak zaczniesz działać to masz szansę szybko wybić się, bo dosyć wartościowy content i brak tego na rynku.

Można pyknąć jakieś znalezisko z płomieniem, czy inny artykuł w necie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz