Wpis z mikrobloga

@FilipTraum:
Akurat prowadzę na tym dwa sklepy i do małych sklepów to się nadaje, ale nie jest idealne, może prestashop sprawdziło by się lepiej? Trzeba pamiętać o tym, że wordpress generuje sporą ilość zapytań i trzeba trochę czasu poświęcić na jego optymalizację oraz zabezpieczenie.
U siebie miałem woocommerce, ale każą sobie płacić za obsługę subskrypcji, więc zrobiłem to w paypal i wstawiłem odpowiednie przyciski na stronie.
@Dyktus To też ciekawa opcja. Sprawdziłem sobie demo i muszę przyznać, że jest bardzo czytelny. Zamiast decyzji rosną mi kolejne możliwości xD
@eth0: Jak wspomniałem - chodziło mi o małe sklepy. Wspomniane rozwiązanie jest do tego idealne. Co do zabezpieczeń - o to zawsze należy dbać. Ilość zapytań - również do załatwienia. Z kolei opcje optymalizacji, wtyczki i możliwości, jakie dają w konfiguracji + stosunek ceny do możliwości - świetny. Co do presty lub innych rozwiązań - pamiętaj, że nie masz pełnego "wjazdu" w optymalizację, z kolei - jeśli myślisz o SEO lub
@FilipTraum:
Przecież wiem o tym, bo pisałem że sam prowadzę dwa takie sklepy plus swoją stronę firmową, na której co prawda wywaliłem woocommerce, bo akurat w moim przypadku lepiej sprawdzają się przyciski paypal, które można sobie dostosować pod siebie. A pisanie sklepu od zera to raczej droga sprawa;) Chętnie korzystam z wordpressa, tylko trzeba być świadomym jego wad i wiedzieć co trzeba robić, aby to jakoś w miarę chodziło i się
Ja tez bym polecał do małych sklepów to co koledzy wyżej, ale może bardziej zdaj sie na jakieś mocne źródła wiedzy od jakichś specjalistów, czy to w blogach, czy magazynach typu online marketing, bo może mają doświadczenie, no chyba ze uzytkownicy ktorzy sie wypowiadaja prowadzą swoje sklepy to przepraszam :) warto jednak poszukać w większej ilości źródeł :)
@S-Type: Pierwsze pytanie powinieneś zadać sobie... Jak ma wyglądać twój sklep, sposoby płatności, wygląd itp... Jeżeli wystarczą tobie podstawowe funkcję weźmiesz rozwiązanie saas, jednak jeżeli chcesz czegoś więcej, wybierzesz inne rozwiązanie. Nie wiem skąd przekonanie, iż na woocommerce można postawić małe sklepy, znam takie, które mają po 60000 produktów i spory ruch. W mojej opinii woocommerce jest najlepszą i najtańszą opcją :) Wybór szablonów i dodatków poraża. Co do innych rozwiązań