Wpis z mikrobloga

Mirki już coraz bliżej jestem zdobycia prawka i powoli rozglądam sie za pierwszym autkiem i mysle o Hondzie Jazz 1.3 (choc tez piszą 1.4) w wersji II z lat 2002-2007. Któryś mirek posiadam lub posiada autko? :) Samochod sluzylby mi głównie do jazdy z punktu a do b (praca itp. Czasem gdzieś dalej (Wawa, Krakow z Zabrza). Jedyne co rzuca mi sie w oczy ze cena trzyma sie mocno i sporo Jazz z Niemiec jest na olx czy otomoto

#honda #motoryzacja #pierwszysamochod #pierwszeauto
  • 18
@Ryzu17: Części drogie, ale przez 3lata jedynym wydatkiem były klocki więc argument z dupy. Lepiej kupić fiata albo renówke tam części tanie tylko co chwile trzeba je wymieniać + robota mechanika
@zyxgl żaden argument z dupy, bo każde auto potrafi się nagle spiepszyć, sam jeżdżę Hondą i raz już miałem taki przypadek że auto stanęło i laweta (aparat zapłonowy), a fiatem jeździłem 3 lata i ani jednej awarii nie miałem, więc może twój argument jest z dupy
@Mrboo: moja mama ma od 2003 roku ten samochod, była już w Chorwacji, Niemczech, pare razy objazdowka po Polsce, teraz głównie trasy na mieście. W środku dużo miejsca, pali mało i się nie psuje. Jak Ci nie przeszkadza to ze Honda jazz jest brzydka to bym brał bez zastanawiania
@Ryzu17: Ja znam tylko zabawną historię właściciela pandy który powiedział że pandy to dobre auta tylko trzeba co jakiś czas dokręcać śrubę od drzwi. Oraz kilku klientów którym rozleciał się alternator. Acha, tłumik we fiacie wytrzyma 16lat?
@zyxgl mój wytrzymał. A ja znam gościa, który miał pandę vana jako służbowy, robił nią w cholerę kilometrów i tylko rzeczy eksploatacyjne musiał robić, jeździł nią 10 lat
@Mrboo: w Jazzie padają skrzynie biegów z tego co mi wiadomo i używka nie wchodzi w grę bo wszystkie mają to samo, trzeba rozbierać i naprawiać :-) Ale dla wprawnego mechanika to nie problem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mrboo może lepiej civica viii? Wersja sport wygląda całkiem ok. Auto kompletnie bezproblemowe z wyjątkiem łożysk w skrzyni które trzeba wymienić po 90k km, chyba ze kupisz z większym przebiegiem to ktoś juz to zrobił za Ciebie.
@Mrboo wydaje mi się ze warto trochę dołożyć (o ile jest możliwość) do civica, bo jednak jest bardziej młodzieżowy niz jazz i mimo małego silnika 1.4 albo 1.6 jest w stanie dać trochę frajdy z jazdy poczatkujacemu kierowcy. Sam zaczynałem od takiego civica i do dziś mamy go w domu i bardzo lubię nim jeździc :)
W jazzie uwaga na pekajacą mastukę na dachu pod listwami przy klapie. Mikropęknięcia szerokość mniejszej niż mm, sączy się przez nie woda niepostrzeżenie.