Wpis z mikrobloga

@WybuchowyCzajnik: Uwielbiam himalaizm, ale takie akcje jak na Nandze zasługują tylko i wyłącznie na potępienie.
Prawdziwy himalaizm jest apoteozą wolności, odwagi, pokonania swoich słabości, a i bardzo często umiejętności ustąpienia, znalezienia siły, by zawrócić i zrezygnować z marzenia.
Tymczasem zachowanie Tomasza to nieodpowiedzialność, egoizm, najpospolitsza głupota i brak rozsądku.
W srodowisku juz od dawna mowilo sie, ze on sie prosi o kłopoty - mam nadzieje, ze nie tym razem i los
@rozowy_pasek: @Qardius: nie wiem co dokładnie macie na myśli, ale chodzi oczywiście o Tomka Mackiewicza.
Co z nim nie tak? Do najcięższego typu wyprawy wysokogórskiej podchodził jak na wejście na Gubałówkę. O ile sie nie myle, jeszcze do pazdziernika nie mial zebranych funduszy na wyprawe.
Swój nieprofesjonalizm i beztroskę tłumaczy jako "walke z konsumpcjonizmem" - a on po prostu nie ma kasy na wyprawy. Nie ma w tym nic zlego,
Nie może zabraknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów.
Mackiewicz wspina sie na "hurra", co moim osobistym zdaniem ma zwiazek z jego (pokonanym) uzaleznieniem od narkotykow. Jestem przekonana, ze taki umysl jest uzalezniony od silnych bodzcow za wszelką cene.


@salomea7: Można z tego wnioskować że wszyscy kierowcy rajdowi/torowi/serii TT, ludzie-wiewiórki, piloci akrobacyjni i wielu innych uzależnionych od adrenaliny to ćpuny?
Prawdziwy himalaizm jest apoteozą wolności, odwagi, pokonania swoich słabości, a i bardzo często umiejętności ustąpienia, znalezienia siły, by zawrócić i zrezygnować z marzenia.

Tymczasem zachowanie Tomasza to nieodpowiedzialność, egoizm, najpospolitsza głupota i brak rozsądku.

W srodowisku juz od dawna mowilo sie, ze on sie prosi o kłopoty - mam nadzieje, ze nie tym razem i los sie nad nim zlituje.


@salomea7: Ja #!$%@?ę, nie wiadomo jeszcze co tam w ogóle się
@MusztardowyTygrys: Niekoniecznie, poniewaz zdecydowana wiekszosc potrafi pogodzic zycie zawodowo-hobbystyczne z zyciem rodzinnym, ponadto podchodzą do swojego zajęcia profesjonalnie i odpowiedzialnie. Kto tak nie robi, a ma rodzinę, jest egoistycznym głupkiem. Tylko dzieci szkoda, ze nie dostaną renty po ojcu.

@AvantaR: Tak, zawracał. I raz go ściągali ratunkowo, bo sie utknęło chłopinie.
Ludzie w Himalajach giną, bo popełniają błędy albo mają pecha (pogoda). Mackiewicz zawsze był wspinaczkowym folklorem. "Jakos to bedzie",
@salomea7: nie wiesz co się wydarzyło w tym roku, także powtarzam, po co to #!$%@?? Gardzę jego podejściem, bo uważam, że w takich górach nie ma na nie miejsca, ale mając trochę rigczu poczekam, aż będziemy wiedzieć COKOLWIEK, zanim będę komentować co i czy zrobił zle na tej wyprawie.

Zreszta sam nie był, jak mniemam Eli to tez głupia pipa, która zawrócić nie potrafi? Nie wzięłaś pod uwagę, że moze po
Tylko dzieci szkoda, ze nie dostaną renty po ojcu.


@salomea7: czemu nie?

btw, ciekawy wątek poruszyłaś z tym pierwszym zimowym wejściem na NP. Właśnie przeczytałem wywiad z Simone Moro. Jestem trochę w szoku.