Wpis z mikrobloga

Z cyklu jak LEGO robi dzieci w konia:

Okazuje się że na youtubowym kanale LEGO jest coś takiego jak cykl filmów "Beyond the instructions", w którym pokazują jak przerabiać gotowe zestawy. Jeden z filmów dotyczy zestawu 42029 i tego jak go zmotoryzować.
Na początku widać jak wsadzają do niego dwa silniki RC (prądożerne jak cholera, przez co wycofane już ładnych kilka lat temu na rzecz silników z gamy Power Functions), servo PF + dwa akumulatory Power Functions. Ciekawiej się robi przy elementach odpowiedzialnych za sterowanie, ponieważ w momencie w którym widac zbliżenie są to legowe odbiorniki podczerwieni (wieże IR), współpracujące z pilotem.

Problem polega na tym, że podczerwień świruje w słońcu i ma praktycznie zerowy zasięg, a postanowili pokazać jak ten pickup jeździ na dworze.

I w tym momencie pojawia się oszustwo, czyli nigdzie nie zaznaczona zmiana wież IR na produkt firmy zewnętrznej, czyli Sbrick (w ilości dwóch sztuk), oferujący sterowanie poprzez Bluetooth z poziomu telefonu. Jak się przyjrzycie, to w kilku momentach widać Sbricki, a nawet smartfona w ręku kierującego :)

Niezbyt ładna zagrywka (I to z 2016 roku!), ponieważ można odnieść wrażenie że takimi zabawkami da się jeździć nawet w pełnym słońcu.

#lego #oszukujo #longerowegledzenie #youtube
M_longer - Z cyklu jak LEGO robi dzieci w konia:

Okazuje się że na youtubowym kana...
  • 12
@M_longer O cholera. Tego to się nie spodziewałem. Jeszcze wydaje mi się że wypowiedź z zeszłego roku sugerowało że lego ma w dupie sbricka. Oni są niesamowici, mają taki potencjał w tych klockach zachowują się jak ciemnogrod. Lego why()
Oni są niesamowici, mają taki potencjał w tych klockach zachowują się jak ciemnogrod. Lego why()


@Shusey:
Ptaszki ćwierkają, że niektóre zestawy (pociągi i Batmobil) na 2018 rok będą miały sterowanie po Bluetooth z poziomu smartfona.
@M_longer ale one drożeją absurdalnie szybko A oferują szajs. Dla mnie nowości z tego półrocza to jakaś porażka. Ideas ze statkiem to istna karykatura tego co można było z niego wycisnąć jak dla mnie. Mam nadzieję że drugie półrocza będzie lepsze :(
rozumiem ze jedyne racjonalne uzasadnienie ze stosujesz sbricka zamiast IR to zaoszczedzenie miejsca?


@Strzalka: Nie tylko, fajnie się steruje przy jego pomocy zaworami pneumatycznymi podpiętymi do servo. No i można sobie zrobić dowolnego pilota, z suwakami itd. Sariel ogarnął nawet sterowanie modelami przy pomocy pada od PS4 własnie za pośrednictwem Sbricka :)
M_longer - > rozumiem ze jedyne racjonalne uzasadnienie ze stosujesz sbricka zamiast ...
@Strzalka: Też mam sbricka. Spoko zabawka choć trochę kosztuje. Tak jak napisał @M_longer można sobie na smartfonie czy tablecie zrobić dowolne sterowanie. Mają suwaki, dwu osiowe sterowniki, przełączniki (np. włączanie świateł), płynna regulacja. Można sterować kilkoma sbrickami jednocześnie. Jeśli bawisz się w sterowane modele to fajna rzecz.
@M_longer: to jest dosc spory skandal z tym sbrickiem. My w tym nie widzimy problemu, ale naglosnione mogloby narobic sraczki w szeregach TLG za to co zrobili... nie pozostawiajac nawet kredytu tworcom czy firmie jako calosc o stosowaniu polityki dezinformacyjnej nie wspominajac.