Aktywne Wpisy
ciesIak +9
K---a mam 33 lata i nie mam nawet #prawojazdy
Chodziłem na kurs jak miałem 27 i oczywiście z------m, myślicie że warto wrócić? Bo źle się z tym czuje że nie mam.
#pytanie #wychodzimyzprzegrywu #przegrywpo30tce #kiciochpyta
Chodziłem na kurs jak miałem 27 i oczywiście z------m, myślicie że warto wrócić? Bo źle się z tym czuje że nie mam.
#pytanie #wychodzimyzprzegrywu #przegrywpo30tce #kiciochpyta
zapatrzon_w_grunt +373
Moderacja perfidnie kłamie, dodając nagłówek do mojego znaleziska. Oczywiście niezalogowani użytkownicy wpadają w cenzurę czy chcą czy nie chcą. Bo tak. Zalogowani trafiają domyślnie w cenzurę. Chcesz wyjść? Szukaj sobie opcji w ustawieniach mireczku. Twój wpis trafił na ocenzurowane? Nikt Ci o tym nie powie, bo tak działa Shadow Ban.
A-----l zwiększa poziom dopaminy w mózgu, dlatego wspomnienia, które zapamiętujemy po wypiciu są dla nas bardziej przyjemne, niż wydawałoby się nam to na trzeźwo. Taniec, słuchanie muzyki, rozmowa ze znajomymi wydają nam się przyjemniejsze, mózg traktuje je jako nagrody i zaczyna kojarzyć picie z nagrodami. Im bardziej skorelowany jest ten związek, tym większe ryzyko wystąpienia alkoholizmu u tych osób.
Rozsądna konsumpcja w umiarkowanych ilościach alkoholi nie jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Picie niektórych trunków będzie wykluczone u osób zmagających się z jakimiś konkretnymi chorobami przewlekłymi lub alkoholizmem. Wszystkie informacje zawarte w artykule są zaleceniami dotyczącymi tylko osób zdrowych. A-----l, podobnie jak inne środki odurzające, będzie dział na każdego inaczej. Każda jednostka ma też genetycznie uwarunkowaną liczbę enzymów redukujących działanie alkoholu, dlatego też nawet skłonność do popadania w alkoholizm jest dziedziczna.
Warto także mieć świadomość popularnych mitów na temat picia alkoholu. To nie prawda, że a-----l pobudza trawienie, wzmacnia, rozgrzewa, pomaga na sen. Eksperymenty obaliły także przekonanie, że a-----l gwarantuje lepszy s--s. Badania obaliły te mity i wytłumaczyły, skąd się bierze błędne myślenie.
Maksymalne porcje alkoholu
Światowa Organizacja Zdrowia określiła dopuszczalną dawkę alkoholu. Dla kobiet jest to liczba 11-12 porcji tygodniowo, ale nigdy powyżej trzech porcji jednorazowo; u mężczyzn jest to kolejno 14-15 dawek, przy maksymalnie czterech porcjach dziennie. Porcje określa się ze względu na rodzaj alkoholu - porcja jest to więc 10 gramów spirytusu, czyli jedna lampka wina lub jedno p--o.
Przekroczenie zaleceń WHO sprawia, że osoby zdrowe, zaczynają skarżyć się na dolegliwości, które z czasem doprowadzają do poważnych chorób. Dawek też nie można kumulować. Jedna dawka działa pozytywnie - odpręża i rozluźnia; jednak przy większym spożyciu dochodzi do senności, spowolnienia reakcji, zaburzeń koordynacji i świadomości.
źródło : https://dobrebadanie.pl/aktualnosci/article/7259-a-----l-wady-i-zalety.html
#alkoholizm #a-----l #zdrowie # leczenie alkoholizmu