Wpis z mikrobloga

Jeśli wjechał w bok pojazdu, naprawa rzeczywiście mogła kosztować 2,5k.


@Matrix019: Chyba żartujesz. Jakby wjechał w bok to by naprawa kosztowała duuużo więcej.
Za 2,5k to pewnie zderzak był wymieniony. Pewnie leciutko dotknął.

@MercedesBenizPolska:
  • Odpowiedz
@Jokker:Też niewiadomo ile pan Pawełek powiedział prawdy pisząc ten komentarz, części były brane od dystrybutora, które nie są specjalnie drogie, w końcu to "FIAT" a nie "BMW" czy "Audi" tutaj dolicza się najwiecej na kosztach robocizny. Ale co mi wiadomo serwis ASO FIATA nie ma specjalnie wywindowanych cen. To musiało być coś większego niż muśnięcie czy dotknięcie zderzaka.

@MercedesBenizPolska: w "BMW" czy "AUDI" owszem, ale (bez obraniania marki) "FIAT" nie
  • Odpowiedz
Też niewiadomo ile pan Pawełek powiedział prawdy pisząc ten komentarz, części były brane od dystrybutora, które nie są specjalnie drogie, w końcu to "FIAT" a nie "BMW" czy "Audi" tutaj dolicza się najwiecej na kosztach robocizny. Ale co mi wiadomo serwis ASO FIATA nie ma specjalnie wywindowanych cen.


@Matrix019: Ale co z tego że nie ma wywindowanych cen, skoro roboczogodzina kosztuje 150zł, a producent przeznaczył np. 3 godziny na wymianę zderzaka
  • Odpowiedz
@Jokker: nie ma co zaprzeczać, bo w BMW 2,5k może ledwo na przegląd starczy. Jednakże dziękuje za uświadomienie, ciężko mi w to uwierzyć żeby zderzak (zwłaszcza do Ducato) kosztował wraz z robocizną 2500zł, ale porównując ceny do innych serwisów samochodowych(ASO oczywiście) taka cena jest jak najbardziej możliwa. Nie zawracam dalej głowy. Dzięki za dyskusję.
  • Odpowiedz
@Matrix019:
Aż sprawdziłem zdjęcie - z tyłu zderzak składa się z kilku osobnych elementów.
Jeśli by trafił LECIUTKO (bez dotknięcia blach, obtarcie samych plastików), w tylny róg, to moim zdaniem byłoby tak:
- pionowy element zderzaka
- światło odblaskowe na tym elemencie
- poziomy element zderzaka (ten przez całą szerokość auta)
- czujniki cofania na tym elemencie (zakładamy że 2 uszkodził)
- plastikowy element na drzwiach
Myślę że te elementy +
Jokker - @Matrix019: 
Aż sprawdziłem zdjęcie - z tyłu zderzak składa się z kilku oso...

źródło: comment_5hytiyxXgkooQUZyIVbseioSj7g1szlF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jednakże dziękuje za uświadomienie, ciężko mi w to uwierzyć żeby zderzak (zwłaszcza do Ducato) kosztował wraz z robocizną 2500zł, ale porównując ceny do innych serwisów samochodowych(ASO oczywiście) taka cena jest jak najbardziej możliwa.


@Matrix019: A w ramach ciekawostek, kiedyś w ASO Seat wymieniałem błotnik, o dokładnie taki jak na zdjęciu.
Koszt: 3 tys zł.
Sam błotnik. Część, lakierowanie, robocizna.
Jokker - > Jednakże dziękuje za uświadomienie, ciężko mi w to uwierzyć żeby zderzak (...

źródło: comment_nhDPf27xNjEIJfbYI2t8cVj9UU0ewp09.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz