Wpis z mikrobloga

@zmudeg Po części masz racje. Ale tu chodzi też o dwie inne rzeczy:
- zwyczajnie "nie bądź leniem"
- fajnie by było jak jara Cię to co robisz, a nie przychodzisz tylko bo musisz mieć pieniądze - choć to oczywiscie nie ma wszystkich stanowiskach jest adekwatne
  • Odpowiedz
"Wysoka motywacja" chodzi o kredyt na mieszkanie/dom, wtedy nie możesz rzucić pracy bo Cie komornik zje.


@kabasyl: wystarczy odłożyć kilka pensji i przestaje być problemem. Ja staram się mieć minimum 3 pensje rezerwy. Więc bez spiny przeżyje 3 miesiące, ograniczając wydatki nawet więcej ;)

I kredyt nie przeszkadza. Polecam ;)
  • Odpowiedz
@kabasyl: Ale nawet... mam 3 miesiące wypowiedzenia więc w 3 miesiące choćbym nie chciał znajdę prace. Przynajmniej w mojej branży. Ale i tak i tak 3 miesiące to dość długo, żeby coś sobie ogarnąć ... nawet tymczasowego.
  • Odpowiedz
"Wysoka motywacja" chodzi o kredyt na mieszkanie/dom


@kabasyl: mój szef właśnie ma takie zdanie, że najlepszy pracownik to taki, co ma dużą ratę kredytu, czyli 35-45 latkowie. Problem jest taki, że w tym wieku większość z tych ludzi zna już swoją wartość na rynku pracy i na pewno do nas nie przyjdą pracować, dlatego trzeba szukać wśród młodych absolwentów xD
  • Odpowiedz
@zmudeg: no nie za bardzo, średnia wieku to jakieś 37 lat, ja jestem najmłodszy xD
Chodzi o to, że nikt starszy ode mnie nie chce tu pracować za takie pieniądze, poza tymi co siedzą w tej firmie od 20 lat.
  • Odpowiedz
@zmudeg: pracodawca owszem dba o atmosferę, ale ta atmosferę tworzysz Ty razem z reszta pracownikow. Nikt nie chce zdemotywowanego lesera któremu sie nie chce pracować i bedzie siał ferment w pracy. Pracodawca moze stanąć na głowie, a wiecznie narzekający Janusz i tak zepsuje atmosferę. Bez obrazy, ale widząc Twoje podejście „pracodawca jest odpowiedzialny za atmosferę” mam wrażenie ze możesz byc takim typem człowieka :p
  • Odpowiedz