Wpis z mikrobloga

#android #androiddev #lineageos #twrp mirki chce troche into android, a dokladnie lineageos. jakis tablet stary dalem rade ogarnac (p3100), teraz chce galaxy s4 9515, bo ma jakies okropne brandowane apki plusa itd. Wgralem twrp przez oficjalna apke, twrp odpala w trybie recovery, ale ekran nie reaguje, nic nie moge zrobic. Twrp nie wyglada na zfreezowane, bo zegar leci, procent baterii spada. Probowalem juz 3 wersje i ciagle to samo. Probowalem tez czekac 15 min nic nie robiac, ale ciagle nie reaguje. Macie jakies pomysly co z tym zrobic?
  • 9
@cracker: dawno się w to nie bawiłem, ale kojarzę że niektóre recovery (starsze) działały tylko na hardwarare'owych przyciskach typu vol up/down. Nie wgrałeś aby starszej wersji?

TWRP wgrywałeś przez PC, czy z pomocą appki (przez PC się wgrywa, u mnie na s3 i9305 nie działało przez appkę).

Spróbuj flashnąć Odinem stocka i potem jeszcze raz TWRP. Pobierałeś TWRP pod 9515? Jak widzę to ROMy nie są kompatybilne z czystym s4 i9500,
@Atexor: dzieki za info. Twrp wgrywalem przez apke ze sklepu play. Probowalem 3 wersje. Stara, srednia, najnowsza. Guziki tez nie dzialaja, raczej w cwm sie uzywalo guzikow. Tak twrp pos ten fon pobieralem
@Atexor Ale akcja. Zrobilem jak pisales. Wgralem stock rom i pozniej twrp z Twojego linka i... dziala! Dobra, wgrywam lineageos, gappsy, wipe jakis, reboot. Ladowal sie dlugo, ale w koncu pojawil sie ekran konfiguracyjny, ale ekran nie odpowiada xD cos mam wrazenie, ze pobralem wczesniej zle twrp i teraz zly lineageos, w sensie nie pod ten telefon, ale teraz tu juz nie wiem jaki lineageos mam sciagnac... jak tel sie wlacza to
@cracker: sprawdziłeś dokładnie jaki masz model? Wyjmij baterię i powinieneś mieć napisane na obudowie w środku.
Na wyżej pisałem - xda znalazłem temat, że Romy z s4 nie są kompatybilne z i9515.

Same customy czasem wybijają (mniej lub bardziej stable), ale nie powinny non stop. Zwłaszcza że teraz łatwiej jest zrobić stable customa niż za czasów 4.3/4.4 kiedy zaczynałem z nimi, bo wtedy każdy fon był inaczej zrobiony i portowanie było
@cracker: zły rom i twrp ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Miłego używania. Też muszę za niedługo formatnąć fona, bo nie lubię MIUI na Xiaomim :P
Na szczęście root i twrp już siedzi, więc poza backupami niektórych apek nie będzie problemu.
@Atexor: tak, twrp, ktore sciagalem nie bylo pod ten telefon. Twoje zadzialalo, nie wiem pod jaki to telefon jest. ROM też był zły (szyny też były złe), ale otworzyłeś mi oczy, że 9515 to nie jest "zwykłe S4" i wyszukałem ROM dokładnie pod ten ten telefon. Na przyszłość 9515 = jtvelte, a nie jfltexx no i 9515 = "S4 Value Edition" w skrócie "S4 VE", a nie "S4 International"
@cracker: U mnie był s3 i9305 zamiast s3 i9300. Jedyne czym się różniło to wsparciem LTE, 2gb RAMu zamiast 1 i brakiem radia. A też musiał mieć kompletnie inny ROM. Na początku próbowałem wgrać ROM SlimKat i nie chciał, ciągle jakiś błąd. Okazywało się, że wgrywałem nie na ten model, ale podobno czasem przechodziło i wtedy telefon był uceglony i nie zawsze dałoby się go uratować mimo formata z odzyskiwaniem Samsunga