Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam męża i dwóch synów w wieku 3-5 lat. Mój mąż jest dla nich idolem, po prostu go ubóstwiają. Wszystko chcą robić jak tata, nie odstępują go na krok. Mój mąż jest wspaniałym ojcem i mężczyzną. Nigdy nie krzyczy, potrafi wszystko naprawić, ma pracę, którą kocha i jest dobry w tym co robi, do tego sam z siebie bardzo dba o prządek w domu bo jak mówi bałagan nie pozwala mu się skupić.

Mój problem polega na tym, że jestem coraz bardziej zazdrosna o ich relacje. Moje dzieci mają u niego niesamowity posłuch. Nigdy nie musi prosić, błagać czy krzyczeć. Gdy on się z nimi bawi klockami jest to dla nich naturalne, że po zabawie trzeba posprzątać i robią to bez żadnych fochów czy kombinacji. Dla mnie to nigdy nie jest takie proste, zawszę sprowadza to się do godzinnego przekomarzania, a często kończy się tak, że sprzątać muszę sama. Boję się wychodzić z nimi sama na miasto bo jestem pewna, że skończy to się awanturą w sklepie. Z drugiej strony mój mąż lubi brać ich na męską wycieczkę w sobotę. Nie ma ich cały dzień i wszyscy zawsze wracają uśmiechnięci i opowiadają co robili.

Chce mi się płakać bo nie potrafię być taka idealna jak mój mąż. On zawsze okazuje mi mnóstwo szacunki i miłości. Nie ma mowy o jakimś nastawianiu dzieci przeciwko mnie. Chodzi tylko i wyłącznie o to, że mój mąż jest silny, a ja słaba i dzieci to czują...

Nie chcę żeby doszło do tego, że ja zostanę zrzędzącą matką, a ojciec dobrym przyjacielem. Czy ktoś z was miał taki "problem"?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 86
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja Ci poradzę coś odwrotnego od sugerowanego wcześniej powoływania się na autorytet ojca - robiąc tak utrwalasz w ich głowach przekonanie, że to on dowodzi w rodzinie więc wszelkie twoje kary czy prośby z automatu będą miały mniejszą moc. Musisz zbudować swój silny autorytet u nich. Obecna sytuacja wynika jak sądzę z tego, że dzieciaki załapały twój zachwyt nad mężem, może sama podsycałaś ich ciekawość tym co robi tata teraz,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawdopodobnie dzieci spędzają lub spędzały z Tobą znacznie więcej czasu niż z mężem (tak pośrednio wynika z Twojego wpisu i tak na ogół jest w przypadku małych dzieci). Więc ja obstawiam, że czas z tatą jest dla nich swego rodzaju świętem, a więc i zachowują się przy nim inaczej. Jeśli głównie na Twojej głowie jest przypilnowanie, żeby robiły rzeczy średnio dla nich przyjemne (typu kąpiel, pójście spać, jedzenie, wiadomo, dzieci
  • Odpowiedz
Błagam idź z takimi problemami na kafeterię tam może ktoś ci pomoże tu to co najwyżej wyślą ci zdjęcie benisa na PW :)
  • Odpowiedz