Wpis z mikrobloga

TL;DR


Pytałem się ostatnio o opinię na temat internetu we Wrocławiu, bo ciężko jest niestety znaleźć jakiś dobry ranking/test (oprócz speedtestowego, ale ten mówi tylko o prędkości. Mirko jest jednak podzielone, chociaż zdecydowanie najbardziej sugerowany był Orange światłowód. Wystarczy jednak wejść na tag któregokolwiek z dostawców, żeby poczytać opinie które zachęcają co najwyżej do zaszycia się w lesie i nie korzystania z żadnej usługi.

Dlatego uznałem że sporządzę ankietę (~3 min) i postaram się zrobić jakiś pierwszy porządny ranking dostawców. :D
Ankieta

Odpowiedzi mają posłużyć nie tylko mnie, jak będzie ich wystarczająco dużo to opublikuję wyniki i zrobię jakieś ładne powiązania i grafy. :)

#internet #orange #vectra #netia #upc
(wybaczcie spam)
  • 15
Connecta tylko na Wrocław jest, dlatego opcja 'inne'. Jak będzie coś często wyskakiwać to dodam "na stałe".


@Irevall: Zrozumiałem, że właśnie chodzi o Wrocław. Porównywanie na poziomie ogólnopolskim jest IMO bez sensu tak jak napisał @dzikdzikdzik
Wystarczy jednak wejść na tag któregokolwiek z dostawców, żeby poczytać opinie które zachęcają co najwyżej do zaszycia się w lesie i nie korzystania z żadnej usługi.


@Irevall: Bo w necie psioczą zawsze ci, którzy z jakiś względów są niezadowoleni. Osoba zadowolona nie wchodzi na tag/fp/forum i nie piszę pochwał. Chyba, że jej się wybitnie nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Irevall: korzystam od lat z Aster/UPC (@ Warszawa) i od czasu przjęcia przez UPC jest całkiem dobrze.
W warstwie obsługi klienta pod względem uczciwości (nie naciągania na nieuzasadnione kary przy wypowiadaniu; dostępność opcji poza pakietami na czas określony itd) jest znacznie lepiej niż było w czasach Aster i POTĘŻNIE lepiej niz w (ch.. im w d...) niekompetentnej Vectrze. Wyłączenia rzadkie - powiedzmy 1-2 wieczory w roku się w ostatnich paru latach
I tak co miasto, to będzie inna odpowiedź.


@Migfirefox: A nawet w obrębie miasta, czy nawet dzielnicy może być różnie. Bo czasem na jednym budynku jest kwas, a zaraz obok jest już spoko. Więc zwykle najlepszym sposobem jest dopytanie sąsiadów