Wpis z mikrobloga

Witajcie!
Potrzebuję pomocy z pocztą polską. W dniu 11 grudnia wysłałem list polecony priorytetowy gabaryt A. Do zamawiającego doszła dopiero 2 grudnia. 18 grudnia złożyłem reklamacje o zaginięciu przesyłki. Dzisiaj (tj 23 styczeń) dostałem list z poczty polskiej informujący o uznaniu reklamacji za nieuzasadnioną. Czy mogę domagać się jakiegoś odszkodowania, zwrotu opłaty za list? Wiem, że to jest 5zł, no ale jeśli chciałbym, żeby klient dostał w styczniu to wysłałbym listem ekonomicznym. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#pocztapolska #tracking #poczta
Pobierz Bartek4175 - Witajcie! 
Potrzebuję pomocy z pocztą polską. W dniu 11 grudnia wysłałe...
źródło: comment_ULcIxygkNTSYFdT4oRBG6EIrLLJn8r2A.jpg
  • 3
@Bartek4175: ja tam zawsze walczę w takich sytuacjach, bardziej dla zasady, a nie dla $.
Kiedyś dostałem sms, że paczka czeka na mnie w punkcie (czynny do 15, a sms o 19).
Pojawiłem się rano nastepnego dnia i okazało się, że kurier z WER skłamał, bo wcale nie zostawił paczki w punkcie i musiałem jechać specjalnie drugiego dnia po nią.
Opisałem sytuację i... dostałem zwrot kosztów przesyłki XD (chyba ok. 15
@PepeXD ja tak miałem z kurierem dhl, byłem cały dzień w domu i nagle sms, że paczka w punkcie 30km ode mnie. To jadę po paczkę następnego dnia i pan w punkcie nie ma żadnej paczki. Wracam i nagle telefon od kuriera ;_;
@Bartek4175: Nienależyte wykonanie usługi polecony priorytet, to przekroczenie 4 dni po nadaniu (dni robocze bez sobót, nadając po godz. 15:00 +1 dzień). Niewykonanie, to przekroczenie 14 dni po nadaniu (dni robocze).
Za opóźnienie jest tylko zwrot za opcję priorytet, w przedziale 350g A = 1,6 zł.

Ustawa prawo pocztowe

Art. 88. 3. Z tytułu nienależytego wykonania usługi powszechnej odszkodowanie przysługuje również za doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej najszybszej kategorii w terminie późniejszym