Wpis z mikrobloga

Artur Korneyev, zastępca dyrektora elektrowni Czarnobyl ogląda "stopę słonia" lawopodobną substancję wylewającą się z reaktora. Jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem narażonym na takie stężenie promieniowania. Sam żartobliwie mówił: Sowieckie promieniowanie, najlepsze promieniowanie na świecie.
#historiajednejfotografii #czarnobyl
BattlefieldCounterstrike - Artur Korneyev, zastępca dyrektora elektrowni Czarnobyl og...

źródło: comment_rKdtasRdiY1aggkyvs11Cou2MPup9nJI.jpg

Pobierz
  • 9
@Vincenzo: z tego co wyczytałem to długo się gapił, bo wielokrotnie odwiedzał to miejsce, a w 2014 jeszcze sobie robił żarciki z sowieckiego promieniowania więc możliwe, że jeszcze żyje ale nie mam pewności
tutaj jego fota przy okazji wywiadu dla The Times - miał wtedy 65 lat
BattlefieldCounterstrike - @Vincenzo: z tego co wyczytałem to długo się gapił, bo wie...

źródło: comment_dZQpusA8C7GD0je7LM4Se62LA4noh9Mw.jpg

Pobierz
Fajny wpis, plus się należy. Czekam na wiecej ;)

Jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem narażonym na takie stężenie promieniowania.


@BattlefieldCounterstrike:

.. ale to zdanie musisz przeredagować. Nie istnieje coś takiego jak stężenie promieniowania. No i z pewnością więcej osób było narażonych na tak silną ekspozycję - nie był tam sam (poza tym więcej osób w historii przyjęło spore dawki.. inna sprawa że już nie żyją).