Wpis z mikrobloga

@Olibass: nie mam telewizji, więc takiej wiedzy zaawansowanej nie mam.

Widać, że we Wrocławiu ostatnio musi być problem z Internetem.
Jak nie Netia i koparka uszkadzająca światłowód, to awaria Multimedii.
Oczywiście wtedy, kiedy mam ostatnią dobę na skończenie pracy magisterskiej... (ʘʘ)

wracam do poprawiania pracy magisterskiej wykorzystując mój kochany hotspot mobilny, stworzony z mojego cudnego smartfona.
jak dobrze, że są alternatywy.
Ja mam też problem z Multimedią. Jak zwykle wyłączają sieć, bez wcześniejszego informowania o tym. Ciekawe ile tysięcy przez nich straciłem. Jeszcze raz a wytoczę najcięższe działa, tzn. Szefostwo mojej firmy i odpowiednie wpisy na wykop.pl :-)
@Basteq: ciekawe czy w końcu dojdzie do tego przejęcia Multimedii przez UPC...
Czy transakcja zablokowana ostatecznie w ramach przeciwdziałania praktykom antymonopolistycznym ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wychwalany: i teraz rodzi się pytanie, czy mogliby informować o takich planowanych wyłączeniach?
oczywiście jeśli one są planowane, bo na to wskazje regurność tych zdarzeń oraz czas ich trwania.

jakoś banki np. informują z wyprzedzeniem, jeżeli maja zaplanowane zmiany i muszą na jakiś czas wyłączyć dostępność usług.
@miknyt: w sumie nie pomyślałem o tym jak o planowanym wyłączeniu. Ale fakt, jest to bardzo regularne, zawsze od godziny 0:00 +- 5 minut. Denerwuje mnie to, bo akurat o tych godzinach dobrze mi się pracuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wiem czy moga informowac, uderz do nich i daj znać. Mam serwer NAS w domu i on mnie powiadamia od kiedy do kiedy nie ma internetu.
i teraz rodzi się pytanie, czy mogliby informować o takich planowanych wyłączeniach?


@miknyt: @Wychwalany: @Basteq: Mogliby, ale nie muszą ¯\_(ツ)_/¯

oczywiście jeśli one są planowane, bo na to wskazje regurność tych zdarzeń oraz czas ich trwania.


Są. Nawet masz zapis o nich w umowie którą podpisałeś ( ͡º ͜ʖ͡º)
Generalnie o północy zaczyna się okno serwisowe, i usługi wtedy mogą nie działać w 100%.