Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#silownia #mikrokoksy ##!$%@?

Pytanie - wiem już, że aby zgubić brzuch muszę podnosić duże ciężary w ćwiczeniach wielostawowych i zachowywać bilans kaloryczny. Wiem też, że muszę jeść dużo białka, żeby mój organizm nie rozkładał mi mięśni tylko tłuszcz.

Mam spore problemy z jedzeniem wystarczającej ilości białka. Wszystko co jem ma albo białko z dużą ilościa tłuszczu, albo ma bardzo mało białka, albo ma dużo białka, ale jest bardzo kaloryczne.

Czy w tej sytuacji jest sens kupienia koncentrat białka serwatkowego? Czy są jakieś potrawy, które mają relatywnie mało kalorii i tłuszczu, a dużo białka?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 25
  • Odpowiedz
@HannibalLannister dlaczego ma #!$%@?ć żółtka. Żółtko to ten zdrowy i dobry element jajka. Już bym raczej białko #!$%@?ł.

Podpowiem. Białko nazywa się białko bo jest białe. Nie dlatego że ma jakoś dużo protein czy coś.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Białko w prochu jest stosunkowo tanie wiec jako dodatek czemu nie.
Byle nie było to 'bialko' z dodatkiem lub w wiekszosci białka pszenicznego czy sojowego. Czytać etykiety, by się nie naciąć :)

Wysokobialkowe a niskotluszczowe to dajmy np twarogi czy nieśmiertelna pierś ( ͡
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ujemny bilans kaloryczny* ( ͡° ͜ʖ ͡°)
swoja droga, przecież mięso w stylu kurczak / indyk jest chude, tak samo ryba i wcale nie sa jakos bardzo kaloryczne. Coś słabo ziomek szukałes. Wszelkiego rodzaju twarogi też ok sprawa.
  • Odpowiedz
@berti: próbujesz być mądry, ale jeszcze trochę ci brakuje. Żółtko #!$%@? się nieznacznie większą zawartością białka (16%), jednak ze względu na dwukrotnie większą masę białka, w jajku jest ono jego głównym źródłem.
  • Odpowiedz