Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że Harrym Potterze nikt sie nie myje? xD W prawdzie czytałem całość z 10 lat temu, to mogło mi coś umknąć, więc jak ktoś jest bardziej na bieżąco, niech mnie poprawi. Czarodzieje brudasy, nawet zębów za bardzo nie myli xD Wszystkie sceny, jak zmęczony Harry wraca do dormiturium po ciężkim meczu kłidicza i od razu ciach na łóżko w kimę. Różowy mi mówi, że w 7 części raz sie pluskali w jeziorze, ale raz do roku to nawet średniowieczni chłopi pucowali siuraki przed Wielkanocą. No chyba, że Rowling ukrywa prawdę i jak u nas są zajęcia bhp w pierwszym tygodniu studiów, to może ich też uczyli jakiegoś zaklęcia 'cleanus anus'. Z fartem.

#harrypotter #heheszki #kiciochpyta #potter
  • 31
  • Odpowiedz
@PerkoS: nie xd łazienka prefektów miała po prostu basen z pierdylionem kurków temu to było takie wyjątkowe xd

@Zdzisiaczek: a po co opisywać takie zbędne rzeczy? Równie dobrze można wysnuć wniosek, że czarodzieje mieli buty na rzepy bo nie ma nigdzie w książce napisane że je sznurują :p
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek: Prawda, że w większości książek nie wspomina się o tym, kiedy bohaterowie się myją, ale właśnie Rowling baaardzo często pisała coś w stylu: "Harry/Ron/Hermiona poszli do dormitorium i wskoczyli do łóżka". Żadnej wzmianki, czy choćby krótkiego komentarza "Harry/Ron/Hermiona poszli do dormitorium, szybki prysznic i wskoczyli do łóżka". Stąd też i ja się zawsze nad tym zastanawiałam, czy czarodzieje to śmierdziele ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek: po którymś meczu było kiedyś ze Ron czy Harry chciał się prawie utopić pod prysznicem. Poza tym jakoś to dla mnie normalne było ze się chyba kąpali. Wcześniej kilka razy tez coś wspominali. Co do reszty to nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo dla mnie to było w domyśle :-)
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek: W Insygniach Śmierci Ginny miała problem że w pokoju życzeń nie ma odpowiedniej łazienki dla dziewczyn i pokój zrealizował tą prośbę.

ZAMYKAM TEMAT
  • Odpowiedz
@DominatorTerminator: Przeczytaj fragment jak Neville wprowadza Harrego, Rona i Hermionę przejściem za obrazem w Świńskim Łbie prosto do pokoju życzeń, masz tam wzmiankę że Ginny poprosiła pokój o jakieś lepsze łazienki.
  • Odpowiedz
@Rxx3 to nie była Ginny tylko inna z członkiń GD, prawdopodobnie Parvati albo Lavender, nie pamiętam już. Ale rzeczywiście chodziło o to, że jak w pokoju życzeń pojawiły się dziewczyny to pojawiła się również łazienka.
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek w książkach było wspominane o myciu się. Mnie bardziej zastanawia czy Harry, Ron i Hermiona srali jak przesiadywali w ubikacji płaczącej Marty ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz