Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że Harrym Potterze nikt sie nie myje? xD W prawdzie czytałem całość z 10 lat temu, to mogło mi coś umknąć, więc jak ktoś jest bardziej na bieżąco, niech mnie poprawi. Czarodzieje brudasy, nawet zębów za bardzo nie myli xD Wszystkie sceny, jak zmęczony Harry wraca do dormiturium po ciężkim meczu kłidicza i od razu ciach na łóżko w kimę. Różowy mi mówi, że w 7 części raz sie pluskali w jeziorze, ale raz do roku to nawet średniowieczni chłopi pucowali siuraki przed Wielkanocą. No chyba, że Rowling ukrywa prawdę i jak u nas są zajęcia bhp w pierwszym tygodniu studiów, to może ich też uczyli jakiegoś zaklęcia 'cleanus anus'. Z fartem.

#harrypotter #heheszki #kiciochpyta #potter
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zdzisiaczek: w ogole ci czarodzieje to powinni być analfabetami. Kiedy się nauczyli czytać czy liczyć skoro nie maja normalnych przedmiotów tylko jakieś wróżenie z fusów i inne gowno. Prości ludzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Zdzisiaczek po co mają się myć jak mają magię? W 5 części kiedy Hermiona opowiadała, że jej rodzice są dentystami to wszyscy oczy szeroko co to jest, oni nie musza myć zębów, bo mają j----ą magię.
  • Odpowiedz
@BanderaSbezS: W pierwszej części jest opisane, że Harry był w podstawówce dręczony przez Dudleya, tak więc chodził normalnie do mugolskiej podbazy. Hermiona pewnie też, z racji tego, że pochodziła z rodziny mugoli, jednak zastanawia mnie, jak to wyglądało w przypadku np. Weasleyów czy Draco Malfoya.

Inna sprawa - jak już taki 11-latek pójdzie do Hogwartu, to co na to mugolskie urzędy pilnujące, czy jest realizowany obowiązek szkolny? Czy w ogóle
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek: olivier wood bral prysznic po meczu quiditcha w 3 czesci jak harry spadl z miotly bo zobaczyl dementora. Ktorys z weasleyow rzucil cos w stylu ze chyba probuje sie utopic xD
  • Odpowiedz
Inna sprawa - jak już taki 11-latek pójdzie do Hogwartu, to co na to mugolskie urzędy pilnujące, czy jest realizowany obowiązek szkolny? Czy w ogóle czarodzieje figurują w jakichś mugolskich rejestrach obywateli? Czy płacą mugolskie podatki? Czy taki Lucjusz Malfoy ma problemy ze skarbówką w związku z niejasnym (z mugolskiego punktu widzenia) pochodzeniem swojego majątku? A może czarodzieje mają własny system podatkowy pod kontrolą Ministerstwa Magii? Miliony pytań bez odpowiedzi...


@kw401
  • Odpowiedz
@Zdzisiaczek: Obecnie słucham sobie książki czytanej przez Piotra Fronczewskiego. Jestem na "Zakonie Feniksa" i też to zauważyłem. Cytat zmyślony, ale podobny: "następnie przebrali się w piżamy i położyli do łóżek, zasłaniając zasłony wiszące w czterech rogach łóżek".
  • Odpowiedz