Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nieochrzczone dzieci, a tym bardziej abortowane, nie idą do piekła


@Mich_u: Nie wiem jakiego wyznania jesteś, ale według teologii katolickiej (i niektórych innych wyznań chrześcijańskich) idą prosto do piekła. Konkretnie do takiej specjalnej części piekła zwanej Otchłanią.
  • Odpowiedz
@towjozef-bak: Jego mózg jest niezdolny do stworzenia takich myśli i konceptów, prawdopodobnie tam nie ma nawet zalążka świadomości. A jeśli jesteś wierzący i łączysz świadomość z duszą, to pomyśl sobie, że jego dusza nawet dobrze się w tym ciele nie zadomowiła, a już poszła do innego. ( )


  • Odpowiedz
@Melisandre: Nie wiem czy zauważyłaś, ale po słowem "Otchłań" jest link. Prowadzi on do artykułu na Wikipedii, pod którym znajdziesz odnośniki do źródeł. Poczytaj.

A to co piszesz nawet tak na zdrowy rozsądek nie ma sensu, bo według katolików jest coś takiego jak grzech pierworodny i gdyby nie przeszkadzał on w dostaniu się do nieba, nie był specjalnie ważny, to nie byłoby za bardzo sensu ustanawiać sakramentu chrztu żeby go
  • Odpowiedz
@Melisandre: @CamelCase: odwieczna beka z religii. Tak się zbierają raz na jakiś czas i sobie dumają, próbując zrewidować te natchnione pierdy na tyle, żeby nie były ewidentnie sprzeczne z tym co mówili wcześniej, próbując je podciągnąć do współczesnego sposobu postrzegania świata xD w tym artykule o "Otchłani" jest link do studium Międzynarodowej Komisji Teologicznej na ten temat. Całość kończy się w zasadzie brakiem jakiegokolwiek wniosku xD "mamy nadzieję,
  • Odpowiedz
@CamelCase: Znowu kłamiesz bo to nie jest aktualne nauczanie KK.
Owszem grzech pierworodny istnieje ale tylko wobec tych co się narodzili. Dzieci zamordowane przed narodzinami tego grzechu nie mają i wierzymy, że bezpośrednio trafiają do nieba.

Wiem skąd biorą się takie opinie jak Twoja. Owszem kiedyś nauczanie Kościoła mówiło, że dzieci nienarodzone trafiają do tzw. otchłani ale obecnie nauczanie mówi co innego. Tak jeszcze nawiązując do tej Otchłani to dużą
  • Odpowiedz
@Nastruj: Tak masz rację, nikt tego nie wie na 100% bo nikt z żyjących tam nie był. Nie ma na ten temat nic w Biblii. Wierzymy jednak, że Bóg który jest miłością nie skaże niewinnych.
  • Odpowiedz