Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na przeglądzie gwarancyjnym po 10k.
Wspomniałem, że trochę brakuje mu mocy w pewnych momentach i żeby zerknął. Popatrzył, powiedział żebym zmienił świece bo podobno powodują zakłócenia.
Jak zapytałem czy w ramach tego przeglądu wymieniają również filtry fazy ciekłej i lotnej to powiedział, że wymiana jest dopiero po 20k _

Wszędzie czytałem żeby właśnie mniej więcej po 10k zmieniać, bo to niezwykle istotna rzecz w eksploatacji.

Poza tym po mojemu to zamiast od razu szukać problemu w świecach powinno się właśnie na początku sprawdzić filtry chyba? :)

#lpg
#motoryzacja
#samochody
  • 8
@Beeercik: u mnie to nie kilometry a motogodziny się liczą. Sterownik ma ustawione bodajże 200h i wtedy jest pierwsza wymiana fazy lotnej lub ciekłej(jeden z nich jest do wymiany co drugą zmiane).
A do spadków mocy to zazwyczaj układ WN jest winowajcą.
@sailor_73:
@granatowawolowina:
@zerathul:
Może faktycznie lepszym przelicznikiem byłyby spalone litry gazu, racja :)
Ale koszt tych filtrów jest na tyle niewielki, że mogliby je na tych przeglądach wymieniać.

Problem z mocą wygląda u mnie tak, że gdy podczas przyspieszania wciskam pedał do 1/2 zakresu moc jest jakotaka, a po przekroczeniu tego 1/2 czuć takie szarpnięcie i idzie zdecydowanie żwawiej.
Na benzynie tego nie ma.

Spotkaliście się z czymś takim?
@Beeercik: u mnie ostatnio jest problem z przerywaniem na gazie jak wdepne właśnie powyżej połowy gaz. Świece wymieniłem i kable teraz podjadę na poprawki ustawień i zobaczymy.
Jak gazownik mówi o świecach to bym sprawdził je i może czy kable nie mają przebić.
@modzelem: Bo to w większości partacze.
Kalibracja gazu powinna odbywać się podczas jazdy przez przynajmniej kilkanaście kilometrów, a nie poprzez kliknięcie 'autokalibracja' i jedź pan w #!$%@? lepiej nie będzie.
Sam zastanawiam się czy nie #!$%@?ć tej całej gwarancji i nie kupić sobie interfejsu i samemu zabrać się za ustawianie gazu według instrukcji z internetu.
O ile lepiej możnaby sobie ustawić auto zarówno jeśli chodzi spalanie jak i osiągi jeśli bardziej