Wpis z mikrobloga

#polska #ukraina #emigracja - taka sytuacja ostatnio. W pracy mam sąsiada zza granicy, Roman - 28 lat. Jako że jego samochodem jeździmy do pracy, spytał mnie w międzyczasie czy po robocie pojadę z nim na przegląd bo u nich tego nie robią, a gdy byłem z nim poprzednio na stacji kontroli pojazdów to zauważył że diagnosta to mój dobry znajomy i klepnął pieczątkę do busa bez wjazdu na stację. Tyle, że Roman ostatnio się nie odzywał. Teraz, gdy byliśmy jego samochodem, przywitał się z znajomym diagnostą (lvl 45) swoim akcentem, na co ten spytał czy Romek to ukrainiec. Gdy ten potwierdził, diagnosta - Pan Darek - zaczął na niego #!$%@?ć hasła w stylu "czemu nie walczysz o ojczyznę?" "Czemu macie taką korupcję w państwie?" "Czemu zabieracie nam miejsca pracy i zwiększacie swoim przeludnieniem ceny wynajmu mieszkań?". Poszło jeszcze kilka obraźliwych haseł, diagnosta szukał powodu do #!$%@? samochodu Romka, jednak nie znalazł. Po wszystkim, gdy wystawiał paragon za przegląd, Romek oprócz stówy rzucił mu jeszcze 20zł i powiedział "nu, to no floszkę i znajomość". Darek jak #!$%@?ął śmiechem, rzucił w niego tymi dwoma dychami i powiedział że jak ma iść siedzieć to za pieniądze a nie jakieś gówno (dosłownie.) Na wyjściu rzucił jeszcze hasło żeby Roman nie sprowadzał swojego wsiowego łapówkarstwa z kraju o który nie walczy. W drodze powrotnej wywiązała się konwersacja, w której Romek zaczął go wyzywać od ukrainofobów, że jak on tak może i gówno prawda z tymi miejscami pracy i cenami mieszkań. Sprzeciwiłem mu się i powiedziałem że Darek po części miał rację bo to przez wschód spadają stawki w fabrykach, na co ten odparł że jak polakowi się nie podoba, to niech nie robi. Skoro Ukrainiec się godzi i robi po !16! godzin w fabryce, to Polak też może. Spytałem go czy nie widzi problemu w tym, że właśnie przez takie lizanie jaj pracodawcy - januszowi psują nam możliwość dorobienia się czegokolwiek - ten odparł że nie.

Co o tym myślicie? #pytanie #kiciochpyta
  • 30
@always_peeping: Pan Darek ma racje.
chociaż z drugiej strony mozna zrozumieć tego ukraińca bo polaczki robią to samo na zachodzie co ukraincy u nas...
przez polaczkow nawet jeden kraj wypieerdala z UE bo nie mogli juz tego wytrzymać...
@always_peeping: takie argumenty z dupy można rzucić również w naszą stronę gdy wyjeżdżamy do UK, Niemieć, Holandii, Belgii, Francji etc, wszędzie jest nas wielu i podbijamy stawki wynajmu, wielu pracuje po milion godzin miesięcznie żeby czegoś się dorobić w krótszym czasie, ale tego już wielu nie zauważa. Bo co? Bo nam wolno? Jesteśmy lepsi? Zauważ jeszcze jedno, my żeby wyjechać do europy zachodniej bierzemy dowód i elo lecimy gdzie mamy ochotę
@always_peeping straszne #!$%@?. Obrażacie człowieka, który chce żyć normalnie, a nie w kraju z którego się zawinął. Jak pracowałem w Trójmieście, to się kumplowalem z ukraincami i szczerze mówiąc, jak przyjeżdża pracować, utrzymuje się i chce żyć jak człowiek, to ja wole takiego, aniżeli menela spod monopolowego.

Jeszcze ten tekst z odbieraniem pracy. XD Koleś jadąc na przegląd właśnie dał mu pracę. XD
@always_peeping: @yazir: @kopalina:
totalnie nie rozumiem argumentu pt. A POLACY W UK TEŻ ROBIO PO 12H
no i co mnie to #!$%@? obchodzi? niszczą tamtejszy rynek pracy swoim murzyństwem tak samo jak ukrańcy nasz, polski
no i wybaczcie, ale gospodarka wielkiej brytanii stoi na zupełnie innym poziomie, nie wspominając o warunkach pracy, przywiązaniu do bezpieczeństwa, respektowaniu praw pracownika i normalnie działających związkach
kolejna sprawa:
jeśli nie wpuścilibyśmy tych milionów
@DROPTABLEusers: czyli nam wolno wg waszej logiki niszczyć gospodarkę w uk, niemczech etc, ale im w polsce nie wolno działać w ten sposób? Patrz na to obiektywnie i traktuj ludzi chociaż w podobnym stopniu, a nie hur dur to są podludzie, a sebixy z polski robiące 10 lat za minimalną i robiący #!$%@? niszcząc przy okazję opinię o pozostałych emigrantach są nadludźmi.
@yazir:

czyli nam wolno wg waszej logiki niszczyć gospodarkę w uk, niemczech etc, ale im w polsce nie wolno działać w ten sposób?

oczywiście! bogactwo wszystkich krajów wysoko rozwiniętych opiera się na rabunku, wojnach, grabieży, niewolnictwie i kolonialiźmie(większym - jaki miał miejsce przed 2wś, i mniejszym jak w polsce, gdzie niemiecka firma płaci trzykrotnie mniejszą stawkę niż na swoim rynku)

Patrz na to obiektywnie i traktuj ludzi chociaż w podobnym stopniu,
@yazir: pracują o tyle taniej, że kierownikowi sklepu do którego chodzę codziennie rano po bułki opłacało się #!$%@?ć 5 osobową załogę polaków, którzy pracowali tam odkąd pamiętam i co do której nie miałem nigdy żadnych zastrzeżeń i zatrudnić ukraińców przez których na zakupy poświęcam średnio 10 minut dłużej, bo jeszcze nie do końca opanowali polski język
tak się składa, że jedna z kobiet które tam pracowały była moją sąsiadką :D zgadnij
@DROPTABLEusers: No widzisz, a ja pracuję właściwie z samymi ukraińcami, bo dla rodaków 15-17 netto + pokój + jakiś tam mały bonus po delegacji to mało. Ostatnio jak byłem w hotelu pracowniczym to też cały był wypełniony ludźmi z ukrainy, to mówili że mają od 14 do 18 na rękę przy względnie prostych pracach jak widlak czy praca przy budowie dróg.
I tak naprawdę teraz w Polsce mamy to samo na
@always_peeping: Bezczelny ukrainiec będzie nam ustalał ile mamy pracowac i za ile w naszym kraju. Niech to powie Polskiej rodzinie z dziecmi, żeby pracowali 16 godzin, i żłopali najtańsze piwsko , mieszkając w 10 w jednym pokoju. Ciekawe co mu odpowiedzą. Ja uważam że obaj dobrze zrobiliście. Nie słuchaj tych oszołomów.
@szurszur: Nieprawda. Wciskasz propagandę na poziomie zsrr albo samej upainy. Niedawno był artykuł że na Węgrzech płace urosły o 15%. W Czechach średnio 10% przy wyższych płacach niż u nas. Ceny praktycznie takie same, więc wasze mityczne obawy o niechybny wzrost cen przez podwyżki legł w gruzach ukrofile. Wystarczy wejśc na jakąkolwiek strone marketu online w Czechach by sprawdzic aktualne ceny. Dzisiaj czytam ofertę pracy przy pakowaniu foteli samochodowych BMW gdzies