Wpis z mikrobloga

Miruny i węgierki potrzebuję pomocy. Jedyny przedmiot który mnie trzyma przed obroną pracy inżynierskiej to BHP i ochrona środowiska. Niestety podczas semestru 2 razy nie byłem na wykładach a wymóg prowadzącego to napisanie po jednym tekscie 5-6 zdaniowym za każdą nieobecność na wybrane zagadnienie związane z BHP. Problem w tym, że już 2 razy próbowałem oddać te teksty i nadal jest nie tak jak trzeba. Tyczy się to nie tylko mnie bo na mailu grupowym dostaliśmy dzisiaj wiadomość:

"Przypominam, że tekst miał mieć formę ciekawostki. Słownik języka polskiego wskazuje, że "ciekawostka to nieznany wcześniej, interesujący szczegół lub fakt". Ponieważ Wasze teksty miały promować wiedzę z zakresu BHP, więc z założenia uznajemy, że osoba czytająca te informacje styka się z nimi po raz pierwszy. Wypełnia to pierwszą część definicji ciekawostki. W drugiej części zwracam uwagę na słowa "szczegół i fakt". Nie można zatem opisywać pełnego, szerokiego zagadnienia. Należy wybrać jakiś szczegół i w miarę rzetelnie i przystępnie omówić w krótkim tekście."

Jest szansa żeby podesłał ktoś jakieś interesujące artykuły opisujące dowolne, konkretne zagadnienie? Piszę teraz o wynikach testu głośnika LEAF i porównuje dane z dopuszczalnymi wartościami przy pracy ale nie wiem czy to będzie akceptowalne...

#bhp #studbaza #studia #inzynieria #pytanie
  • 4
@Inaes: Mógłbym polecić poczytanie o takich sprawach, jak:
- coboty - manipulatory robotyczne współpracujące z ludźmi,
- zwyczaj na japońskiej kolei polegający na wskazywaniu przez maszynistę i głośnym wypowiadaniu na głos każdy napotkany znak i sygnalizator na szlaku.