Wpis z mikrobloga

@scorpion91: dzięki :)
@high_hopes: Gratulacje !
@FajnyTypek: No jestem z rocznika 96, pierwszy raz oddałem chyba 2 tyg po 18 urodzinach wiec zajelo mi to 3 lata. Starałem się regularnie, ale wypadały jakieś przeziębienia i nie mogłem oddać, ale da się szybciej.
@resorak: Na tą odznakę (3 stopnia) mężczyźni 6 litrów, kobiety 5. Na kolejną - 2 stopnia - odpowiednio 12 i 10, na 3 stopnia 18 i
  • Odpowiedz
@Lord_Stannis:
Jeżeli chodzi o darmową komunikacje miejską, to każde miasto ma osobne przepisy. Zazwyczaj trzeba być Zasłużonym 1 stopnia (oddać 18 litrów) żeby mieć bilet wolnej jazdy.
Natomiast na stronie NFZ jest informacja, że dostęp do lekarza bez kolejki mają Zasłużeni HDK, bez podanego stopnia, więc myślę, że mnie też to dotyczy.
W ustawie na podobnej zasadzie (ZHDK bez podanego stopnia) jest coś o darmowych lekach.
Nie wiem w sumie czy
  • Odpowiedz
@Lord_Stannis: Część schronisk górskich też ma rabaty na noclegi. A na stronie krwiodawców jest długa lista firm, które też z tego tytułu udzielają zniżek na usługi lub zakupu. Czasem nawet zaskakujące branże, typu reklama wielkopowierzchniowa.
  • Odpowiedz
@Lord_Stannis:

Jeżeli chodzi o darmową komunikacje miejską, to każde miasto ma osobne przepisy. Zazwyczaj trzeba być Zasłużonym 1 stopnia (oddać 18 litrów) żeby mieć bilet wolnej jazdy.

Natomiast na stronie NFZ jest informacja, że dostęp do lekarza bez kolejki mają Zasłużeni HDK, bez podanego stopnia, więc myślę, że mnie też to dotyczy.

Dotyczy właśnie od 3 stopnia :)
  • Odpowiedz
@Tutanchanon: Pobrałem zaświadczenie z RCKiK o ilości oddanej krwi i zaniosłem do PCK. Po około miesiącu dostałem legitke i razem z nią odznakę.
@wspodnicynamtb: No więc widzisz, czyli na stronie jest niejasność, albo ja coś przeoczyłem ;) Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
  • Odpowiedz