Wpis z mikrobloga

Sprzedałem na allegro amplituner. Sprzęt był uszkodzony i też tak go oznaczyłem. Urządzenie posiadało nawet plombę, więc go nawet nie rozbierałem. Wszystko jest widoczne na zdjęciach. Kupujący dziś do mnie pisze, że żąda ode mnie zwrotu pieniędzy, bo rozebrał urządzenie i okazało się, że w środku nie ma części napędu CD i lasera. Nie informowałem o tym bo skąd miałbym wiedzieć skoro jedyne co sprawdziłem to to że po włączeniu do prądu migają przyciski i wysuwa się tacka od napędu. Przypominam na obudowie była plomba, najwidoczniej serwisowa. Kupujący grozi że zwróci się do allegro. Ja jestem jednak prawie pewny że nie powinien mieć względem mnie żadnych roszczeń. Poza tym skąd mam mieć pewność że najzwyczajniej sobie tych części nie wyjął? Co myślicie? #allegro #januszebiznesu
  • 10
@emprik: Na dwoje babka wróżyła. Jak w opisie było, że kupiłeś/dostałeś uszkodzony/nie działający i sprzedajesz uszkodzony to nie ma problemu. W przeciwnym razie wg. mnie miał prawo założyć, że sprzęt kiedyś ci działał i jest kompletny.
"Egzemplarz, który wpadł mi w ręce okazał się wadliwy. Po podłączeniu do prądu i naciśnięciu przycisku POWER zaczynają migać przyciski. Nie reaguje na żadne przyciski poza przyciskiem od wysuwania napędu CD. Nie wiem co mu dolega, nie oddawałem go do serwisu ponieważ posiadam inny sprzęt, którego używam. W ofercie jest sam odtwarzacz, ponieważ nic więcej do niego nie posiadam.

Sprzedaję jako uszkodzony, bez możliwości zwrotu."

Na zdjęciach widać plombę bardzo wyraźnie.
@emprik: http://kancelaria.bijas.pl/index.php/pl/2016/03/21/rekojmia-za-wady-fizyczne-rzeczy-uzywanej/

interpretuj jak Ci się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego z tytułu rękojmi, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną, w szczególności jest uszkodzona lub w stanie niezupełnym.


Konieczne jest zatem precyzyjne wymienienie znanym stronom wad rzeczy oraz określenie za jakie wady sprzedawca nie odpowiada. Zaznaczyć jednak w tym miejscu należy, że wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne,
@emprik Zakładając, że sprzedałeś przedmiot na allegro lub gdziekolwiek jako osoba prywatna i jeszcze widać w komentarzu, że napisałeś na aukcji "przedmiot uszkodzony" itp, to gdy ktoś się pruje i żąda rękojmi czy jeszcze nie wiadomo czego, to można mu odpisać "wal się na cyce" i zignorować typa. Podane powyżej paragrafy i czy co to ma być tyczą się sprzedaży jako firma.
Najbardziej mnie kiedyś rozśmieszyła sytuacja jak jakiś mirek sprzedawał coś